1. W minioną środę, zwaną Środą Popielcową, rozpoczął się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do owocnego przeżycia Świąt Paschalnych. Podejmijmy konkretne wyrzeczenia wielkopostne i uczynki pokutne, które pomogą nam przezwyciężyć grzeszne skłonności i żyć pełnią wiary. Powstrzymajmy się w tym czasie od picia napojów alkoholowych. Niech to będzie z naszej strony wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Aby zachęcić innych do dobrowolnej abstynencji wpiszmy się do Księgi Abstynencji, która znajduje się na stoliku pod chórem. Dziękujemy grupom duszpasterskim i wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie czterdziestogodzinnym.

 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

  • w piątki – Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży i uczniów gimnazjum o godz. 19.00

  • w niedziele – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

  • Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Za pobożne odprawienie     Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można dostąpić odpustu zupełnego pod     zwykłymi warunkami.

    

 3. W środę, 13 marca, o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

 4. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VII szkoły podstawowej odbywa się w tym tygodniu w czwartek o godz. 19.00.

 5. W czwartek, 14 marca, przypada 176. rocznica urodzin o. Leona Jana Dehona – Założyciela Zgromadzenia Księży Sercanów. W ten dzień pragniemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy w czasie adoracji i Mszy św.

 6. Spotkanie osób, które zbierają w naszej parafii ofiary kwartalne na kontynuowanie prac budowlanych odbędzie się w piątek, 15 marca o godz. 18.00 Mszą św. odprawianą w ich intencji.

 7. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na Dzieło Pomocy Polskim Misjonarzom „Ad Gentes”.

 8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy o. Tomasz Duszyc z zarządu Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Podczas kazania opowiada o pomocy osobom bezdomnym i działalności Dzieła. Po Mszy Świętej wolontariusze wręczają ulotki dotyczące tego dzieła.

 9. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 47 w Krakowie przy ul. Myśliwskiej 64 zapraszają przyszłorocznych pierwszoklasistów oraz ich rodziców na spotkanie dotyczące oferty edukacyjnej dla klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020. Spotkanie odbędzie się w szkole 13 marca 2019 r. o godz. 17.00.

 10. Szkoła Podstawowa nr 154 dla dzieci z wadą słuchu w Krakowie przy ul. Niecałej 8  (w dzielnicy Borek Fałęcki) zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi na DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY, który odbędzie się w czwartek 12.03.2019 r. o godz. 10.00.

 11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z dzisiejszej tacy Dar Serca przeznaczone na ogrodzenie. Do skarbon znajdujących się obok prasy można składać ofiary na Caritas, Jałmużnę Wielkopostną i kwiaty do Bożego Grobu.

 12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Maria Krupińska z ul. Goszczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim  życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu i wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.

Szczęść Boże