1. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj odpust parafialny ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Uroczysta suma o godz. 12.30. Z tej okazji można uzyskać odpust zupełny czyli darowanie wszelkich kar za grzechy, pod zwykłymi warunkami:

  • Spowiedź św. (może być kilka dni wcześniej).

  • Komunia św. (w dowolnej intencji).

  • Modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (nie musimy znać tych intencji, a odmówić możemy np. jedno „Ojcze nasz...” i jedno „Zdrowaś...”).

  • Wyzbyć się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich

  • Pobożne nawiedzenie mającej swą uroczystość świątyni i odmówienie w jej wnętrzu modlitw: „Ojcze nasz...” i „Wierzę...”.

 2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.

 3. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.

 4. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – NMP z Fatimy. Mszą św. o godz. 19.00 rozpocznie się pierwsze nabożeństwo fatimskie, a następnie odmówimy Litanię Loretańską i wyruszymy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmawiając różaniec fatimski. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy przynieść ze sobą świece i intencje na kartkach. Nie ma nabożeństwa majowego o godz. 17.30.

  • we wtorek – święto św. Macieja, apostoła

  • w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski

 5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VI szkoły podstawowej odbędzie się w czwartek o godz. 19.00.

 6. W piątek, 17 maja, o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie przedstawicieli wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii oraz osoby z pomysłami chcące włączyć się w przygotowanie Parafiady.

 7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się I Komunia św. dla dzieci klas trzecich. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i krewnych w sobotę o godz. 8.30. Bardzo prosimy parafian, by uczestniczyli we Mszach św. o godzinie innej niż o 11.00, zostawiając w ten sposób więcej miejsca w kościele dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych.

 8. Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, o godz. 12.30. Zapraszamy rodziców, aby zgłaszali dzieci w zakrystii, a pod koniec Mszy św. podeszli z nimi do błogosławieństwa.

 9. W naszej parafii trwają wyboru do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Dzisiaj do urny wkładamy kartkę z imieniem i nazwiskiem jednego kandydata, miejscem zamieszkania i numerem telefonu. Następnie Komisja Wyborcza przygotuje listę kandydatów, którzy zostaną podani do publicznej wiadomości w przyszłą niedzielę.

 

Niech Pani Fatimska otacza każdego z nas swoją opieką. Spokojnej niedzieli.

Szczęść Boże!