1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. W kolejnych dwóch latach pragniemy rozwinąć tematykę sakramentu bierzmowania.

 2. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach św. wotywnych o Matce Bożej, które w naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00. Zapraszamy do udziału w nich całymi rodzinami, szczególnie dzieci I komunijne, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Dzieci uczestniczące w Roratach będą otrzymywały specjalne plansze. Poświecenie lampionów w poniedziałek w czasie Mszy św.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca grudnia. Apostolat Margaretka zaprasza na modlitwę za kapłanów podczas Godziny Świętej o godz. 17.00, a po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie w domu parafialnym.

 4. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tym czasie jest okazja do spowiedzi św.
 5. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • w środę – wspomnienie św. Mikołaja. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem. Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt ze św. Mikołajem w zakrystii.

  • w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

  • w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, w czasie której będzie miało miejsce poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii św.

 6. ​​​​​​​Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VII gimnazjum odbywają się w tym tygodniu w poniedziałek i we wtorek o godz. 19.00. W niedzielę, 10 grudnia, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, kandydaci złożą deklarację świadomego i dobrowolnego przygotowania się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Kandydatów oraz ich rodziny polecamy waszej modlitewnej pamięci prosząc o wytrwanie w ich postanowieniach. 

 7. Informujemy, że sakramentu chrztu św. udzielamy 25 i 26 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12.30. Konferencja dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, o godz. 19.00.

 8. Po Mszach św. rozprowadzamy lampiony dla dzieci, świece wigilijne, kartki świąteczne w ramach „Dzieła Wigilijnej Pomocy Dzieciom”. Można je nabywać przy bocznych drzwiach kościoła. Chcemy również przyjść z pomocą przedświąteczną potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Do 14 grudnia włącznie można ofiarować artykuły spożywcze, żywność trwałą, przynosząc ją do zakrystii. Można też złożyć dar finansowy do skarbonki z napisem „Caritas”.

 9. Do naszych domów ministranci, młodzież i przedstawiciele parafii zanoszą pobłogosławione w kościele opłatki wigilijne. Osoby te posiadają upoważnienie z naszej parafii. Do opłatków jest dołączony list do Parafian, kalendarz z wydarzeniami parafialnymi i plan odwiedzin kolędowych. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji przyjęcia opłatków, a także osobom, które roznoszą opłatki.

 10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy na zmiankę tajemnic różańcowych członków Róż Różańcowych i wszystkich chcących podjąć apostolat modlitwy.

 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne, a także osobom, które podjęły się trudu zbierania funduszy. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów wystroju prezbiterium.

 

Z Maryją Niepokalanie Poczętą rozpoczynamy pierwszy tydzień Adwentu.

Niech Ona pomaga nam dobrze przygotować swoje serce na spotkanie

z Jej Synem Jezusem Chrystusem.

Szczęść Boże!