1. W klimacie adwentowego oczekiwania na Boże Narodzenie obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pan przyjdzie wtedy, kiedy drzwi naszych serc będą otwarte, kiedy będziemy pamiętali o potrzebujących, kiedy wiara nasza będzie żywa. Podczas Mszy św. zanosimy modlitwy do Boga w tej intencji, a przez ofiary złożone do puszek po Mszy św. wspomagamy go materialnie.

 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.

 3. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tym czasie jest okazja do spowiedzi św.

 4. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

 • w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

 • w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

 1. Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy II gimnazjum odbywają się w tym tygodniu w środę i w czwartek o godz. 19.00 oraz z klasy III gimnazjum w poniedziałek i we wtorek o godz. 19.00.

 2. Od soboty o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Dzieciątka Jezus. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem.

 3. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 18.00 J. E. ks. biskup Jan Szkodoń dokona poświęcenia wystroju prezbiterium. Serdecznie zapraszamy Parafian na wspólną modlitwę.

 4. Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, o godz. 12.30. Zapraszamy rodziców, aby zgłaszali dzieci w zakrystii.

 5. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, na placu przed kościołem odbędzie się tradycyjny kiermasz świąteczny organizowany przez Zespół Szkół Nr 2 z ul. Grochowej i Goszczyńskiego. Nauczyciele i uczniowie serdecznie zapraszają. Dochód z kiermaszu częściowo zostanie przeznaczony na wyposażenie szkolnej pracowni rękodzieła i techniki dla dzieci.

 6. W niedzielę, 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia Msze św. są odprawiane jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

 7. Po Mszach św. można nabyć lampiony dla dzieci, świece wigilijne, kartki świąteczne przy bocznych drzwiach kościoła w ramach „Dzieła Wigilijnej Pomocy Dzieciom”. Chcemy również przyjść z pomocą przedświąteczną potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Do 14 grudnia włącznie można ofiarować artykuły spożywcze przynosząc ją do zakrystii. Można też złożyć dar finansowy do skarbonki z napisem „Caritas”.

 8. Do naszych domów ministranci, młodzież i przedstawiciele parafii zanoszą pobłogosławione w kościele opłatki wigilijne. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji przyjęcia opłatków, a także osobom, które roznoszą opłatki.

 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę DAR SERCA, przekazane drogą bankową, kwartalne, a także osobom, które podjęły się trudu zbierania funduszy.

 

Umocnienie Słowem Bożym i udziałem we Mszy św. idźmy do naszych domów, aby budować i wzmacniać więzi rodzinne, przyjaźnie i znajomości.

Błogosławionej niedzieli.

Szczęść Boże!