1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – radujcie się. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel – Wschodzące z wysoka Słońce jest już naprawdę blisko. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.

 2. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

 3. Codziennie zapraszamy o godz. 17.30 na nowennę do Dzieciątka Jezus.

 4. W poniedziałek w czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ks. Adama i ks. Eugeniusza z okazji imienin. Zapraszamy na wspólna modlitwę.

 5. Aby dobrze przeżyć Święta Bożego Narodzenia zachęcamy do spowiedzi św. Od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 do 19.00, w piątek i w sobotę od godz. 6.30 do 8.00 oraz w przyszłą niedzielę od godz. 7.00 do 13.30.

 6. Przedświąteczne odwiedziny chorych w piątek, 22 grudnia, od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii tych chorych, których nie odwiedzamy z racji I piątków miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i świątecznej Komunii św.

 7. W niedzielę, 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

Wieczorem, gdy zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę tej uroczystej chwili. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata (Łk 2, 1-7), życzenia, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu. Tradycyjnie w wigilię zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. Akcja „Gość w dom Bóg w dom” zaprasza do wspólnego przeżycia Wigilii Świąt Bożego Narodzenia wraz z osobami, które nie mają z kim jej spędzić. Tradycyjnie zostawiane przez nas puste miejsce przy stole może się wypełnić! Może urzeczywistnić się w obecności samotnej sąsiadki, sąsiada bądź innych osób, które w tym czasie nie będą mogły być z bliskimi.

Zaproszenie do wigilijnego stołu nie wiąże się z dodatkowymi kosztami albo zagrożeniami. Każdy może przyjąć każdego! Wystarczy się tylko zastanowić, kto z ludzi mijanych na chodniku czy mieszkający w naszej okolicy spędzi te święta sam i pójść do niego z zaproszeniem. Jeśli nie wiecie, kogo moglibyście zaprosić, zapytajcie w parafii albo w niedalekiej jednostce pomocowej - domie opieki społecznej lub świetlicy. Potrzebujących jest wiele!

Poniższe zaproszenie możecie wręczyć osobiście lub włożyć do koperty i wetknąć je w drzwi lub wrzucić do skrzynki osoby, którą chcecie zaprosić. Upewnijcie się jednak, że adresat je otrzyma - jeżeli swoje zaproszenie kierujecie do np. do osoby mającej problemy z poruszaniem może się okazać, że nie sprawdza ona regularnie swojej skrzynki na listy.

Jeżeli istnieje taka potrzeba, możecie także w ramach swoich możliwości zaproponować osobie, którą chcecie zaprosić pomoc w dotarciu do Waszego domu mieszkania. Zaproszenia są wystawione na stoliku obok prasy katolickiej.

 1. Pasterka o północy. Gromadzimy się w kościele o 23.40 na nowennę do Dzieciątka Jezus. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy świętej. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS.

 2. W poniedziałek, 25 grudnia, uroczystość BOŻEGO NARODZENIA. Udział we Mszy św. obowiązkowy. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

 3. We wtorek, 26 grudnia, uroczystość św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na UPJPII.

 4. Zachęcamy do skorzystania z kiermaszu ozdób Bożonarodzeniowych w wykonaniu ZS nr 2 przy ul. Grochowej.

 5. Członkowie Parafialnego Zespołu CARITAS rozprowadzają świece wigilijne, kalendarze, kartki świąteczne w ramach „Dzieła Wigilijnej Pomocy Dzieciom”. Można je nabywać przy bocznych drzwiach kościoła.

 6. Dziękujemy osobom, które podjęły się trudu roznoszenia opłatków. Bóg zapłać za złożone ofiary. Kto nie ma jeszcze opłatka, może go nabyć w zakrystii.

 7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszki Caritas, za przyniesione artykuły spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób z Parafialnego Zespołu Caritas, które poświęciły swój czas, aby przygotować świąteczne paczki.

 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne, a także osobom, które podjęły się trudu zbierania funduszy.

 

Niech radość z bliskiego przyjścia Chrystusa stanie się naszym udziałem, abyśmy nieśli ją całemu światu pogrążonemu w smutkach swoich grzechów.

Szczęść Boże!