1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej diakona Mateusza Tomczykowskiego z Wyższego Seminarium Księży Srecanów ze Stadnik, który będzie przebywał na świątecznej praktyce. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Fatimskiej.

 2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela Adwentu i także WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

 3. Wieczorem, gdy zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę tej uroczystej chwili. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata (Łk 2, 1-7), życzenia, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu. Tradycyjnie w wigilię zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kto nie ma jeszcze opłatka może go nabyć w zakrystii.

 4. Pasterka o północy. Gromadzimy się w kościele o 23.40 na nowennę do Dzieciątka Jezus. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy świętej. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS.

 5. W poniedziałek, 25 grudnia, uroczystość BOŻEGO NARODZENIA. Udział we Mszy św. obowiązkowy. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

 6. W liturgii kościoła czcić będziemy:

 • we wtorek drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby UP JP II.

 • w środę – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy św. błogosławimy wino.

 • w czwartek – święto świętych Młodzianków, męczenników

 • w piątek – wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika

 • w przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to szczególny dzień modlitwy w intencji chrześcijańskich rodzin, które są wspólnotą życia i miłości małżonków oraz niezastąpionym miejscem wychowania dzieci.

 1. Od 28 grudnia do 18 stycznia kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i w czwartki od godz. 8.00 do 9.00.

 2. W środę, 27 grudnia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Kapłan raz w roku składa wizytę w każdej katolickiej rodzinie. Jej celem jest błogosławienie naszych mieszkań, wspólna modlitwa i bliższe rozeznanie stanu duszpasterskiego parafii. Przyjęcie kapłana we własnym domu ma wartość religijnego świadectwa. Zadbajmy zatem, aby wspólne spotkania kolędowe zachowały rodzinny i ewangeliczny wymiar. Domownicy powinni oczekiwać duszpasterza, który przybywa w imieniu Chrystusa. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na nim: świece, krzyż, pismo św., wodę święconą i kropidło, zeszyty do religii dzieci i młodzieży oraz indeksy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Dokładny plan wizyty na ten tydzień jest wywieszony w gablotach, podany na stronie internetowej parafii i przedstawia się następująco:

 • 27 grudnia 2017 – środa – ul. Goszczyńskiego, Łanowa, Lipska 22

 • 28 grudnia 2017 – czwartek – ul. Iłowa, Żeńców, Żołnierska, Źródlana, Kozia, Gliniana (domki jednorodzinne)

 • 29 grudnia 2017 – piątek – ul. Batki, Kacza, Węglarska, Siemienowicza (domki jednorodzinne), Grochowa, Motyla

 • 30 grudnia 2017 – sobota – ul. Siemienowicza 7 i 9, Łanowa 43C, Gliniana 7, 9, 11

Kolęda w dni powszednie i niedziele rozpoczyna się o godz. 16.00, w soboty od godz. 10.00. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w wodę święconą.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela w cenie 10 zł., Gość Niedzielny w cenie 8 zł. z dodatkami, Źródło, Czas Serca do nabycia u ministrantów.

 2. Składamy serdecznie Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, kwartalne, przesłane drogą bankową, a także Panu Andrzejowi Chwaja za ufundowanie stojaków pod choinki dla naszego kościoła.

 

Życzymy Wam wszystkim, aby wieczerza wigilijna była w waszych Rodzinach czasem obdzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania.

Szczęść Boże!