1. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a w środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.

 2. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • we wtorek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W czasie Mszy św. błogosławieństwo chleba, soli i wody, aby chroniły nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności

  • w środę – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca lutego. Godzina święta o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne, po niej spotkanie Apostolatu Margaretka.

 4. W poniedziałek, 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w niedzielę, 10 lutego o godz. 16.00, zostanie odprawiona Msza ze specjalnym błogosławieństwem i namaszczeniem chorych. Prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 5. Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej odbywają się w tym tygodniu we wtorek i w środę o godz. 19.00, a dla kandydatów z kl. III gimnazjum w środę i w czwartek o godz. 19.00.

 6. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony uczniom klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum 1 czerwca o godz. 11.00.

 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy m.in.: obrazek z modlitwą rodziców za dzieci; jak przebaczać i dlaczego to takie ważne?; jaką role odgrywa muzyka w rozwoju dzieci i dorosłych. W Tygodniku Niedziela polecamy m. in.: zniszczyć pokolenie najmłodszych Polaków; nie mów fałszywego świadectwa; Bóg zagarnął mnie do siebie; niewidoczne siostry.

 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z dzisiejszej tacy i przekazane drogą bankową. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca przeznaczona będzie na ogrodzenie wokół kościoła. Dziękujemy osobom, które rozebrały dekorację świąteczną.

 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Maria Mikosza – Stojkowa z ul. Przewóz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…


 

Życzymy Wam dobrego karnawału, niedzielnego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Wszystkim studentom pokonującym egzaminy, asystencji Ducha Świętego i owocnych egzaminów.

Szczęść Boże!