1. Dobiega końca Wielki Post. Dziś, w Niedzielę Palmową, rozpoczynamy świętowanie Misterium Paschalnego, wchodzimy w tajemnicę męki i śmierci Zbawiciela. Medytujmy sens wydarzeń, jakie dokonały się w Wielkim Tygodniu. O godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. O godz. 20.30 droga krzyżowa ulicami Płaszowa z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie przejście ul. Myśliwską i ul. Lipską i zakończenie w naszym kościele. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Niech to wyjątkowe nabożeństwo zgromadzi wielu parafian i stanie się okazją do publicznego wyznania wiary.

 2. Dzisiaj przed kościołem tradycyjny kiermasz świąteczny z Zespołu Szkół Nr 2.

 3. Okazja do spowiedzi św. w czasie Wielkiego Tygodnia:

  • Wielka Środa, Wielki Czwartek, Wielki Piątek - godz. 6.30 – 7.30

  • Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa - godz. 17.00 – 19.00

  • Wielki Czwartek, Wielki Piątek – godz. 17.00 – 18.00

  • Wielka Sobota – godz. 9.00 – 14.00

 4. W Wielki Czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 5. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 7.00 gromadzimy się na Ciemnej Jutrzni, czyli na modlitwie brewiarzowej o specjalnej, dostosowanej do dni Triduum, treści. Jest to nasz wyraz czuwania z Chrystusem, szukaniem Go, które jest zarazem oczekiwaniem na Jego zmartwychwstanie. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

 6. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

  • Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św., po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Godzina św. dla wszystkich wiernych o godz. 21.00.

  • Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Chrystusa. Liturgia zaprasza do rozważania Męki Pana Jezusa i adoracji Krzyża. Adorację Pana Jezusa w Ciemnicy rozpoczniemy od godz. 7.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do jakości (od potraw mięsnych) i co do ilości (jeden posiłek do syta i dwa małe). W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. O godz. 15.00 zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i śpiew Gorzkich Żali. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.00. Ofiary składane przy Krzyżu są przeznaczone na utrzymanie świętych miejsc w Ziemi Świętej.

  • Wielka Sobota – Wigilia Nocy Paschalnej. Adoracja od godz. 7.00. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 – 14.00, co pół godziny. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi św. Ceremonie Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 20.00. Prosimy przynieść ze sobą świece z zabezpieczeniem na kapiący wosk do odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz naczynie na wodę święconą. Procesja rezurekcyjna po Wigilii Paschalnej. Osoby, które są odpowiedzialne za niesienie figury, baldachimu i chorągwi prosimy o wcześniejsze ich przygotowanie. Prosimy parkować samochody w taki sposób, by nie utrudniały w procesji wokół kościoła. Zgodnie z tradycją w tym dniu zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 10.30 – święcenie pokarmów na Golikówce. O godz. 15.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego.

  •  

 7. W miesiącu maju sakrament chrztu św. udzielany będzie w I i IV niedzielę miesiąca.

 8. Każdego 23. dnia miesiąca jest odprawiane nabożeństwo i Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. o. Pio. Intencje są przyjmowane w zakrystii.

 9. Członkowie grup duszpasterskich rozprowadzają baranki wielkanocne, kartki świąteczne przy bocznych drzwiach kościoła.

 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne, Caritas, Jałmużna Wielkopostna, kwiaty do Bożego Grobu oraz za przyniesione artykuły spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie paczek dla tych rodzin.

 11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Marcin Kucięba z ul. Przewóz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim życzymy głębokich owoców płynących z przeżyć Wielkiego Tygodnia.