1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest Chrystusowi – Królowi Wszechświata. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku liturgicznego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 2. Dzisiaj przypada patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy wszystkim ministrantom i lektorom za gorliwą służbę przy ołtarzu oraz dziewczynkom ze scholii dziecięcej za upiększanie liturgii swoim śpiewem. Dziękujemy także rodzicom tych dzieci za troskę i posyłanie ich na służbę w naszym kościele. Zachęcamy również, aby to wyjątkowe grono ciągle się powiększało.

 3. Również dzisiaj na godz. 16.00 ruch Domowego Kościoła zaprasza na spotkanie małżeństwa, które chciałyby pogłębić swoją wiarę, przez modlitwę, czytanie i rozważanie Słowa Bożego, pogłębianie duchowości małżeńskiej. Ruch pragnie pomóc małżonkom trwającym w sakramentalnym związku w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

 4. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj ks. Macieja Kopczyńskiego, sercanina, pracującego od kilkunastu lat na Ukrainie. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

 5. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. W zakrystii przyjmowane są wypominki. Bóg zapłać za składane ofiary.

 6. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

 • w czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła

 1. W poniedziałek, 27 listopada, o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

 2. We wtorek, 28 listopada, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji ks. Zdzisława z okazji imienin. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

 3. W środę, 29 listopada, o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas i wszystkich pragnących włączyć się w jego działalność.

 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca grudnia:

 • w I piątek - odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00, po niej nabożeństwo.

 • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

 1. W piątek, 1 grudnia, obchodzimy 5 rocznicę erygowania naszej parafii. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro duchowe, które dokonuje się w naszych sercach i materialne, poprzez upiększanie naszej świątyni i domu parafialnego. Dziękujemy również wszystkim Parafianom za wspólny wkład w budowanie świątyni duchowej i materialnej.

 2. Zapraszamy na XIV Pielgrzymkę Przedsiębiorców i Pracodawców do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, która odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia. Szczegółowy program i zapisy na stronie www.duszpasterstwotalent.pl

 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas, bardziej wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Po Mszach św. będzie można nabyć lampiony dla dzieci na Msze św. roratnie.

 4. Również w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Roznoszenie opłatków rozpocznie się od poniedziałku 4 grudnia. Prosimy osoby, które zbierają ofiary kwartalne, przedstawicieli bloków i młodzież, aby w tym roku służyły swoją pomocą w roznoszeniu opłatków. Z opłatkami przyjmujemy tylko te osoby, które posiadają upoważnienie z parafii Matki Bożej Fatimskiej, opieczętowane i podpisane przez ks. proboszcza. Do opłatków jest dołączony list do Parafian, kalendarz i plan odwiedzin kolędowych. Ofiary składane przy okazji opłatków będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych i wakacyjnych dzieci i młodzieży zaangażowanych w życie naszej parafii.

 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy odczytywanie nowych wypominek. Gdyby ktoś zauważył jakieś pomyłki w brzmieniu imion czy nazwisk podanych przez siebie zmarłych prosimy o poinformowanie.

 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową i za ofiary kwartalne. Dziękujemy osobom, które zbierają ofiary kwartalne. Dziękujemy także za ofiarę 1.803 zł. przeznaczoną na pomoc ubogim z okazji Święta Ubogich oraz na dzieła pomocy prowadzone w parafii.

 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Lucyna Żurek z ul. Glinianej.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli.

Niech Jezus Chrystus – Król Wszechświata błogosławi każdy dzień ostatniego tygodnia roku liturgicznego.

Szczęść Boże!