1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych o godz. 17.30 w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne.

  2. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane o godz. 17.30.

  3. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w sobotę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

  1. Zapraszamy chętnych na Sercańskie czuwanie młodzieży pod hasłem „z serca płynie miłość w czynie” w parafii NSPJ Krakowie przy ul. Saskiej, które odbędzie się w sobotę 28.10.2017 r. Rozpocznie się ono o godz. 19.00. Msza św. na zakończenie czuwania o północy. Więcej informacji na plakatach. W czasie czuwania można wesprzeć misje oddając stare telefony komórkowe oraz niepotrzebne klocki lego.

  2. W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy św. o godz. 12:30.

  3. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się specjalne kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy o czytelne ich wypełnienie i złożenie w zakrystii.

  4. W niedzielę, 15 października, odbyło się liczenie wiernych. W parafii zamieszkałych jest 5.350 osób. Wiernych 5.100 osób. W niedzielnych Mszach św. uczestniczyło 2.071 osób. Do komunii św. przystąpiło 645 osób.

  5. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych oraz materiałów misyjnych wystawionych na stoliku.

  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne. Bóg zapłać również wszystkim osobom, które zbierają ofiary kwartalne.

 

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli, opieki Matki Bożej Różańcowej oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia.

Szczęść Boże!