Ogłoszenia duszpasterskie
 

 

 1. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w codziennie odprawianym w naszym kościele o godzinie 17.30 październikowym nabożeństwie. Na zakończenie nabożeństwa dzieci otrzymują obrazki.

 2. W liturgii kościoła czcić będziemy:

 • w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
 • w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
 • w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
 • w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to święto patronalne Róż Żywego Różańca. Z tej okazji serdecznie zapraszamy członków Żywego Różańca na nabożeństwo i Mszę św. W czasie nabożeństwa włączymy się w ogólnopolską inicjatywę „Różaniec do granic” modląc się w intencji Ojczyzny i całego świata.
 1. Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu  bierzmowania z klasy VII szkoły podstawowej odbędą się w poniedziałek i we wtorek o godz. 18.45.

 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca października:

 • w I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Apostolat Margaretka zaprasza na modlitwę za kapłanów podczas Godziny Świętej o godz. 17.00, a po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie w domu parafialnym.
 • w I piątek Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 • w sobotę o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.
 1. Każdego roku Księża Sercanie pielgrzymują do sanktuarium Matki Bożej Płaszowskiej w Krakowie, by polecać Jej opiece wszystkie dzieła prowadzone przez Zgromadzenie, a także modlić się o nowe powołania zakonne i kapłańskie. W tym roku z okazji 100 rocznicy objawień fatimskich, 7 października o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. z aktem zawierzenia Maryi w naszym kościele. Zapraszamy Parafian do wzięcia udziału.

 2. W niedzielę, 8 października, po każdej Mszy Św. zbierane będą podpisy pod projektem inicjatywy ustawodawczej „zatrzymaj aborcję”, który przywraca prawną ochronę życia nienarodzonym dzieciom podejrzanym o niepełnosprawność. W polskich szpitalach, w majestacie prawa co roku uśmiercanych jest z tego powodu tysiące dzieci. Aby wziąć udział w akcji podpisowej potrzebny będzie numer PESEL.

 3. Serdecznie dziękujemy 22 osobom, które oddały krew na potrzeby lecznictwa. Zebrano 10 l. Dzięki niej można nieść bezinteresowną pomoc, uratować zdrowie i życie wielu osób. Jest to szczególny dar serca, a jednocześnie umocnienie wiary w ludzką solidarność.

 4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne. Bóg zapłać również wszystkim osobom, które zbierają ofiary kwartalne. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca „Dar Serca” przeznaczona jest na wystrój prezbiterium.

 5. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Wojciech Ślęczek z ul. Lipskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Niech Matka Boża Różańcowa pomaga nam pokonywać rożne trudności
i uprasza opiekę Bożą dla naszych Rodzin.