Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Obchodzimy dzisiaj XVII Dzień Papieski, którego hasłem są słowa św. Jana Pawła II: „Idźmy naprzód z nadzieją!”

 2. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane o godz. 17.30.

 3. W liturgii kościoła czcić będziemy:

 • w poniedziałek – święto św. Wincentego Kadłubka, biskupa

 • w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

 • w sobotę – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, zakonnicy

 • w niedzielę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła

 1. W czwartek, 12 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą w czasie nabożeństwa różańcowego i Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli na wspólną modlitwę.

 2. W piątek, 13 października, odbędzie się ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie. Rozpocznie się ono uroczystą Mszą św. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy przynieść ze sobą intencje napisane na kartkach i świece. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Dla dzieci nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

 3. Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy II gimnazjum odbędą się w środę i czwartek o godz. 18.45.

 4. Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, o godz. 12.30. Zapraszamy rodziców, aby zgłaszali dzieci w zakrystii.

 5. Po każdej Mszy św. zbierane będą podpisy pod projektem inicjatywy ustawodawczej „zatrzymaj aborcję”, który przywraca prawną ochronę życia nienarodzonym dzieciom podejrzanym o niepełnosprawność. Aby wziąć udział w akcji podpisowej potrzebny będzie numer PESEL. Serdecznie zapraszamy.

 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę Dar Serca przeznaczone na wystrój prezbiterium, przekazane drogą bankową, kwartalne. Bóg zapłać również wszystkim osobom, które zbierają ofiary kwartalne. W tym tygodniu zostało zamontowane tabernakulum.

 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Marian Chachlowski z ul. Golikówka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Na nadchodzący tydzień życzymy Wam umocnienia w łasce Bożej, dużo owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie oraz opieki Matki  Bożej  Różańcowej.

Szczęść Boże!