1. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane o godz. 17.30.

 2. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Róż Żywego Różańca. Z tej okazji serdecznie zapraszamy członków Żywego Różańca nabożeństwo różańcowe.

  • w środę  – święto św. Wincentego Kadłubka, biskupa

  • w sobotę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

 3. Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VII szkoły podstawowej odbędzie się w środę o godz. 19.00

 4. W czwartek, 10 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą w czasie nabożeństwa różańcowego i Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli na wspólną modlitwę.

 5. W sobotę, 12 października serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów, podczas IV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Margaretka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

 6. W przyszłą niedzielę, 13 października, odbędzie się ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. Prosimy przynieść ze sobą intencje napisane na kartkach i świece. Nie ma nabożeństwo różańcowego o godz. 17.30.

 7. W sobotę, 12 października o godz. 15.00 w auli „Domus Mater” w Krakowie przy ul. Saskiej 2, odbędzie się wykład dra n. med. Tomasza Kandzi z Katowic „Naprotechnologia - przyczynowe leczenie niepłodności” i świadectwo osób, które leczone tą metodą oraz za wstawiennictwem Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa, zostały rodzicami. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta o dar potomstwa.

 8. W niedzielę, 13 października podczas Mszy Świętej o godz. 12.00, abp Marek Jędraszewski, ogłosi kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie przy ul. Saskiej 2, Sanktuarium Matki Bożej Płaszowskiej Matki Błogosławionego Macierzyństwa. Zapraszamy.

 9. Zapraszamy na Sercańskie Czuwanie Młodzieży, które odbędzie się 19 października o godz. 19.00 w naszym kościele.

 10. Od poniedziałku będzie zamknięte przejście i brama od ul. Lipskiej do kościoła w związku z zagospodarowaniem terenu zielonego. Przejście przez pętlę lub drogą pod żłobkiem.

 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca Dar Serca przeznaczona jest na elewację budynku parafialnego.

 12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Janina Mazurkiewicz z ul. Golikówka i Zygmunt Dudkowski z ul. Żeńców. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Na nadchodzący tydzień życzymy Wam umocnienia w łasce Bożej, dużo owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie oraz opieki Matki  Bożej  Różańcowej. 

Szczęść Boże!