Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane o godz. 17.30.

 2. W liturgii kościoła czcić będziemy:

 • w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

 • we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

 • w środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników służby zdrowia na wspólną modlitwę podczas nabożeństwa i Mszy św.

 • w piątek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa

 • w sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

 • w niedzielę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

 1. Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy III gimnazjum odbędą się w poniedziałek i we wtorek o godz. 18.45.

 2. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie do kościoła w czwartek, 19 października o godz. 18.45.

 3. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych w kategoriach uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. i przystępujących do komunii św.

 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W czasie nabożeństw różańcowych i Mszy św. będziemy modlić się w intencji i misjonarzy. Gościć będziemy w naszej parafii ks. Macieja Kopczyńskiego, sercanina, który wygłosi do nas Słowo Boże. Ks. Maciej od wielu lat pracuje na Ukrainie.

 5. W niedzielę, 22 października, podczas Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio w imieniu Ojca Świętego Franciszka na ramiona Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego nałoży paliusz, który Metropolita Krakowski otrzymał z rąk Papieża w Uroczystość Świętych Piotra i Pawła 29 czerwca 2017 roku w Watykanie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

 6. W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy św. o godz. 12.15.

 7. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się specjalne kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy o czytelne ich wypełnienie i złożenie w zakrystii.

 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne. Bóg zapłać również wszystkim osobom, które zbierają ofiary kwartalne. Do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1.317 zł. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na misje prowadzone przez księży Sercanów na Ukrainie. Zakończyliśmy prace związane z aranżacją prezbiterium. Za wszystkie ofiary składane na ten cel serdecznie dziękujemy.

 

Niech nadchodzący tydzień przyniesie waszym Rodzinom pokój,

wzajemne zrozumienie i wdzięczność Bogu za każdy dzień.

Szczęść Boże!