1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o piękno kościoła parafialnego. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie i upiększanie naszego kościoła.

 2. Dobiega końca miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.

 3. W środę, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół wspomina tych, którzy osiągnęli zbawienie, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje ich jako przykład życia zgodnego z duchem Ewangelii. Odwiedzając nasze cmentarze przybliżmy sobie prawdę o świętych obcowaniu, to znaczy o wspólnocie z naszymi poprzednikami w drodze do nieba. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 18.00 Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. O godz. 15.00 na Cmentarzu Podgórskim rozpoczynają się modlitwy za zmarłych połączone z procesją. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych Parafian. Pamiętajmy, że w tym dniu my, jako katolicy, mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania, by dobrze przygotować się do uroczystości Wszystkich Świętych i ofiarowania odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące.

 4. Odpustu zupełnego, który może być ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu cierpiące, udziela się wiernemu, który:

 • w poszczególnych dniach od 1-8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych

 • w dzień wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych nawiedzi pobożnie kościół lub kaplicę i odmówi tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Spowiedź sakramentalna

2. Przyjęcie Komunii Św.

3. Modlitwa w intencjach papieża (czyli nie za Niego, ale w intencjach, jakie On wyznacza - nie trzeba ich znać, wystarczy wzbudzić w sobie takie pragnienie i odmówić dowolną modlitwę).

4. Brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

5. Spełnienie dzieła naznaczonego odpustem zupełnym (jeśli tym dziełem jest nawiedzenie kościoła lub kaplicy to należy również odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”).

 1. W czwartek, 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. To szczególny dzień modlitw za zmarłych. Możemy im pomóc:

 • zamawiając za bliską nam osobę indywidualną Mszę św.;

 • zyskać dla zmarłego odpust zupełny, nawiedzając od 1-8 listopada cmentarz i modląc się za jego duszę;

 • dając na wypominki – czyli prosząc, by cały Kościół modlił się za tego, którego poleca kapłan;

 • dając w intencji zmarłego jałmużnę.

 1. Przez cały listopad o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. Na stoliku obok prasy znajdują się kartki na wypominki. Czytelnie wypełnione prosimy składać w zakrystii.

 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada:

 • w I czwartek w czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

 • w I piątek Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

 • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo wynagradzające. Serdecznie zapraszamy.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne. Bóg zapłać również wszystkim osobom, które zbierają ofiary kwartalne.

 2. Od początku roku opiekujemy się i wspieramy finansowo rodzinę z Aleppo. Jest to jedyne źródło utrzymania dla tej rodziny. W przyszłą niedzielę po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

 3. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Marcin Moszczak z ul. Lipskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli, opieki Matki Bożej Różańcowej oraz orędownictwa Wszystkich Świętych na każdy dzień nowego tygodnia.

Szczęść Boże!