1. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. Na stoliku obok prasy znajdują się kartki na wypominki. Czytelnie wypełnione prosimy składać w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji wypominków.

 2. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

  • w piątek – święto rocznicy poświecenia bazyliki laterańskiej

 3. We wtorek, 5 listopada, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ks. Sławomira z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Godzina Święta, po niej Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz spotkanie Apostolatu Margaretka.

 5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Macieja Rutkowicza SCJ z parafii pw. św. Brata Alberta z Kalisza, który wygłosi do nas Słowo Boże i będzie prosił o wsparcie finansowe na budowę kościoła. Zachęcam do ofiarności, gdyż sami wiemy ile wsparcia finansowego otrzymywaliśmy od parafii sercańskich i dekanatów patronackich w czasie budowy naszej świątyni.

 6. Również w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Sudanie Południowym. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek, by wesprzeć chrześcijan mieszkających w tym kraju.

 7. W przyszłym roku będziemy obchodzić 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zarządza, by do końca 2020 roku, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której należy odmówić dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II.

 8. Składamy Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową. Taca Dar Serca będzie 17 listopada.

 

Niech światło Ducha Świętego towarzyszy Waszym codziennym sprawom

i pomaga żyć wiernie Ewangelii Jezusa Chrystusa. 

Szczęść Boże!