1. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. Na stoliku obok prasy znajdują się kartki na wypominki. Czytelnie wypełnione prosimy składać w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji wypominków.

 2. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

 • w czwartek – święto rocznicy poświecenia bazyliki laterańskiej

 • w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 • w sobotę – wspomnienie św. Marcina, biskupa.

 • w niedzielę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

 1. Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VII szkoły podstawowej odbywają się w tym tygodniu w poniedziałek i we wtorek o godz. 18.45.

 2. Spotkanie osób, które zbierają w naszej parafii ofiary kwartalne odbędzie się w czwartek, 9 listopada Mszą św. o godz. 18.00 ofiarowaną w ich intencji. Po niej spotkanie w  domu parafialnym.

 3. W sobotę, 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte 9.00 i 18.00. Prosimy również o wywieszenie flag narodowych przed naszymi domami. Jest to wyraz naszego patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny.

 4. W środę, 15 listopada o godz. 9.00 na placu kościelnym odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in: o Katechizmie Kościoła Katolickiego; o tym, że dobra modlitwa chrześcijańska modlitwa nie musi być tylko prośbą o coś, ale też prośbą przeciwko czemuś.

 6. Składamy Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów aranżacji prezbiterium.

 7. W wieku 90 lat zmarła Paulina Gruca, mama ks. proboszcza Florian Grucy SCJ. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00 w parafii św. Stanisława w Binczarowej k. Nowego Sącza. Z parafii organizujemy wyjazd autokarem we wtorek o godz. 8.30. Dla lepszej organizacji pogrzebu zapisy chętnych na wyjazd przyjmujemy w zakrystii do niedzieli. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

 

Niech światło Ducha Świętego towarzyszy Waszym codziennym sprawom

i pomaga żyć wiernie Ewangelii Jezusa Chrystusa.

Szczęść Boże!