1. Przez miesiąc luty Msze św. w niedziele odprawiane będą o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30, 18.00, a w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.

 

2. W minioną środę, zwaną Środą Popielcową, rozpoczął się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do owocnego prze­życia Świąt Paschalnych. Podejmijmy konkretne wyrzeczenia wielkopostne i uczynki pokutne, które pomogą nam przezwyciężyć grzeszne skłonności i żyć pełnią wiary. Powstrzymajmy się w tym czasie od picia napojów alkoholowych. Niech to będzie z naszej strony wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Aby zachęcić innych do dobrowolnej abstynencji wpiszmy się do Księgi Abstynencji, która znajduje się na stoliku pod chórem. Można też podjąć post o chlebie i wodzie w intencji o świętość życia kapłańskiego i o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Obrazki z datą postu do odebrania w zakrystii. Dziękujemy grupom duszpasterskim i wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie czterdziestogodzinnym.

 

3. W liturgii kościoła czcić będziemy: w poniedziałek święto Katedry św. Piotra, apostoła.

 

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

  • w piątki – Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży i przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 19.00
  • w niedziele – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15 (po Mszy św. o godz. 16.30). Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

5. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na Dzieło Pomocy Polskim Misjonarzom „Ad Gentes”.

 

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z dzisiejszej tacy na Centrum Jana Pawła II i przekazane drogą bankową. Do skarbon znajdujących się obok prasy można składać ofiary na Caritas, Jałmużnę Wielkopostną i kwiaty do Bożego Grobu.

 

7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Dariusz Kozioł z ul. Glinianej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim  życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu i wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.

Szczęść Boże!