1. W minioną środę, zwaną Środą Popielcową, rozpoczął się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do owocnego prze­życia Świąt Paschalnych. Podejmijmy konkretne wyrzeczenia wielkopostne i uczynki pokutne, które pomogą nam przezwyciężyć grzeszne skłonności i żyć pełnią wiary. Powstrzymajmy się w tym czasie od picia napojów alkoholowych. Niech to będzie z naszej strony wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Aby zachęcić innych do dobrowolnej abstynencji wpiszmy się do Księgi Abstynencji, która znajduje się na stoliku pod chórem. Można też podjąć post o chlebie i wodzie w intencji o pokój na Ukrainie. Obrazki z datą postu do odebrania w zakrystii. Dziękujemy grupom duszpasterskim i wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie czterdziestogodzinnym.

2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, podczas której modlitwą różańcową prosimy o zakończenie wojny na Ukrainie.

3.  W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

  • w piątki – Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży i przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 19.00
  • w niedziele – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Za pobożne odprawienie Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

4. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na Dzieło Pomocy Polskim Misjonarzom „Ad Gentes”.

5. Młodzież naszej parafii zapraszamy na Sercańskie Czuwanie, które odbędzie się na Świętym Krzyżu w sobotę, 12 marca. Zapisy w zakrystii.

6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Myśliwskiej 64 w Krakowie serdecznie zaprasza Rodziców przyszłorocznych Pierwszoklasistów na spotkanie poświęcone ofercie edukacyjnej szkoły na rok 2022/23. Spotkanie odbędzie się 9 marca 2022r . o godzinie 17.30 w sali gimnastycznej.

Jednocześnie przypominamy, że w dniach 1 – 31 marca 2022 r. odbywa się w szkole podstawowej rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z dzisiejszej tacy na Centrum Jana Pawła II, przekazane drogą bankową, poprzez ofiaromat. Do puszek dla uchodźców z Ukrainy zebraliśmy kwotę 21.039 zł. i 122$. Do skarbon znajdujących się obok prasy można składać ofiary na Caritas, Jałmużnę Wielkopostną i kwiaty do Bożego Grobu. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca Dar Serca przeznaczona jest na prace budowlane związane z zamontowaniem piaskowca na podpiwniczeniu budynków kościoła i domu parafialnego.

8. Koordynacją pomocy uchodźcom z Ukrainy zajmuje się Caritas Archidiecezji Krakowskiej.  Pełna lista potrzebnych rzeczy:

koce, śpiwory, karimaty, łóżka polowe, ręczniki, pościel, materiały opatrunkowe, nici chirurgiczne, podstawowe leki – głównie przeciwbólowe, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla niemowląt i małych dzieci, termometry dla dzieci, latarki, baterie, wodę pitną, żywność długoterminową, żywność dla niemowląt i małych dzieci, ubranka dla niemowląt i małych dzieci, pampersy, środki higieniczne, środki czystości, dezodoranty, jednorazowe maszynki do golenia, pomadki ochronne do ust. Bardzo przydałby się agregat prądotwórczy. W/w rzeczy można przynosić do zakrystii lub kancelarii.

Caritas prosi, by do żadnego z punktów nie przynosić używanej odzieży – mamy jej już za dużo.

Wiemy, że wielu Ukraińców znalazło już miejsce pobytu u swoich rodzin czy znajomych. Są też takie osoby, które nie mają dachu nad głową. Caritas informuje, że w bazie wolnych noclegów jest 2100 miejsc. 400 uchodźców jest już rozlokowanych.

Dlatego zwracamy się z prośbą do Parafian o zgłaszanie ilości miejsc gotowych na przyjęcie uchodźców z Ukrainy do swoich domów. Zapisy w zakrystii.

Caritas potrzebuje osób do pomocy w magazynach na Brzegach 255.

9. Po Mszach św. przedstawiciele Komitetu Społecznego Anioły Nadziei będą zbierać ofiary do puszek dla Milana, dziecka z porażeniem mózgowym, na sprzęt do leczenia i rehabilitację.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Mieczysław Krzyśko z ul. Lipskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim  życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu i wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.

Szczęść Boże!