1. W Kościele może przebywać tylko 30 osób. Przychodząc do kościoła zajmujemy miejsca w ławce oznaczone obrazkiem. Pozostali przed kościołem. Prosimy o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni. Na stoliku pod chórem znajdują się maseczki gratis, po 2 szt. na osobę.

 

2. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.      Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunię świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. „Pragnę, aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski... wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”. O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

3. Dziś rozpoczyna się 77. Tydzień Miłosierdzia, który jest okazją do wsparcia polskich rodzin przez wspólnoty parafialne modlitwą, miłością i pomocą miłosiernego serca. Tym, którzy wspierają to dzieło z serca dziękujemy.

 

4. W przyszłą niedzielę Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 8.30, 9.30, 11.00, 12.30, 13.30 (dla dzieci I komunijnych), 16.30, 18.00.

 

5. Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie zaprasza na wirtualny dzień otwarty w najbliższą sobotę, tj. 17 kwietnia. Więcej informacji na stronie www.liceum.pijarzy.pl.

 

6. Z racji na istniejącą pandemię na okres próbny został zamontowany w naszym kościele ofiaromat, który znajduje się pod chórem. Od dzisiaj istnieje możliwość złożenia ofiary za pomocą karty płatniczej.

 

7. Dziękujemy za wszelkie dobro. Dziękujemy bardzo gorąco wszystkim, którzy nas wspierają ofiarami na konto, na tacę, utrzymanie kościoła, Caritas. Niewątpliwie czas jest trudny dla wszystkich nas, dlatego tym większe składamy podziękowania za każde wsparcie materialne.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary, obfitości darów Bożych, a radość Zmartwychwstania Pańskiego niech przemieni się w gorliwość i pragnienie świętości. Szczęść Boże!