1. Druga niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad gentes” w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Hasło tego dnia: „Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego”. Tam, gdzie docierają misjonarze, odradza się i umacnia nadzieja. Chcemy dziękować Bogu za świadectwo miłosierdzia chrześcijańskiego, które daje nadzieję ubogim i potrzebującym wsparcia duchowego i materialnego w krajach misyjnych. Naszymi modlitwami otaczamy misjonarki i misjonarzy a ofiarami składanymi po Mszy św. do puszek wspieramy ich działalność charytatywną, społeczną i kulturową.

2. Powstrzymajmy się w okresie Wielkiego Postu od picia napojów alkoholowych. Niech to będzie z naszej strony wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do wpisania się do Księgi Abstynencji, która znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. Można też podjąć post o chlebie i wodzie w intencji o pokój na Ukrainie. Obrazki z datą postu do odebrania w zakrystii.

3. Codziennie zapraszamy na adorację wynagradzającą Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a w środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

4. W poniedziałek, 14 marca, Księża Sercanie przeżywać będą 179 rocznicę urodzin Założyciela Zgromadzenia o. Leona Jan Dehona. Z tej okazji modlimy się o Jego beatyfikację i nowe powołania, podczas adoracji o godz. 17.30 i Mszy św.

5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VI szkoły podstawowej odbędzie się we wtorek, 15 marca o godz. 19.00.

6. W środę, 16 marca o godz. 18.30, zapraszamy na spotkanie członków Caritas i przedstawicieli grup duszpasterskich.

7. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w sobotę – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

8. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

  • w piątki – Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży i kandydatów do sakramentu bierzmowania o godz. 19.00.

  • w niedziele – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

9. Pragnę poinformować Parafian, że 28 maja (sobota) o godz. 17.00 ks. Abp Metropolita Krakowski dokona uroczystego poświęcenia naszej świątyni. Do tego wydarzenia będziemy się przygotowywać duchowo  - poprzez modlitwy, kazanie 27 marca i triduum od 25 do 27 maja i materialnie – poprzez zakup szat liturgicznych, monstrancji na dużą hostię, 2 pulpitów na miejsce przewodniczenia i pod ewangeliarz, wymianę nagłośnienia, zamontowaniem zacheuszek – krzyży apostolskich, obłożenie schodów granitem. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

10. W dalszym ciągu prosimy o pomoc dla Ukraińców. Dary można przynosić do kancelarii lub zakrystii. Dary  żywnościowe przekazujemy na Saską, gdyż tam zakwaterowanych jest 21 osób. Prosimy nie przynosić używanej odzieży. Organizatorzy zbiórki dla Irpina, gdzie pracują Polscy Sercanie proszą o:

- 300 par butów (rozmiary od 42 do 45), przykład: https://allegro.pl/oferta/meskie-buty-taktyczne-wojskowe-ochrona-security-48-7047577074?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_shs_obuwie_pla_ss&ev_adgr=Obuwie&ev_campaign_id=14651850459&gclid=CjwKCAiAsYyRBhACEiwAkJFKor0wOKRTwE0kHJy5pN0SX5bn083-L2oXaa6Tgu2yNHqQPT7gCHURxhoCz3EQAvD_BwE

    - karimat turystycznych (nieszerokie, do 50-60 cm);

    - śpiworów (najlepiej min. +5);

    - 300 latarek czołówek (koniecznie ładowanych na USB, nie na baterie);

    - opasek uciskowych (każda ilość);

    - bielizny termoaktywnej (rozmiary M/L/XL po 100 szt.,

przykład: https://allegro.pl/oferta/taktyczna-wojskowa-bielizna-termoatywna-  berens-xl-7139980777).

Bóg zapłać wszystkim osobom, które wspierają Ukraińców.

11. W trzecią środę miesiąca, w dzień modlitw o dar potomstwa w sanktuarium Błogosławionego Macierzyństwa przy ul. Saskiej 2, zapraszamy na Mszę św.  rodziców oczekujących narodzin dziecka ale i tych którzy pragną być  rodzicami czy dziadkami. W czasie nowenny będziemy przyzywać wstawiennictwa Płaszowskiej Pani. Po Liturgii zapraszamy wszystkich ciekawych zdrowia i prokreacji do Domus Mater na spotkanie z cyklu "Naprotechnologia na co dzień". Wykład, a następnie dyskusja, możliwość zadawania pytań, w kręgu tematyki płodności i problemów z nią związanych.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową. Dziękujemy i prosimy składać ofiary do skarbon na Caritas, Jałmużnę Wielkopostną, kwiaty do Bożego Grobu. W ramach I kwartału do końca marca prosimy o wsparcie finansowe na inwestycje parafialne.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Julia Ruchlewicz z ul. Przewóz i Zofia Ciemierkiewicz z ul. Koziej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam wypełniać

dobre postanowienia i przemieniać nasze życie.

Szczęść Boże!