1. Do Poniedziałku Wielkanocnego jest dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 16.30.

 

2. Druga niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad gentes” w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Hasło tego dnia: „Żyjmy Eucharystią”. Tam, gdzie docierają misjonarze, odradza się i umacnia nadzieja. Chcemy dziękować Bogu za świadectwo miłosierdzia chrześcijańskiego, które daje nadzieję ubogim i potrzebującym wsparcia duchowego i materialnego w krajach misyjnych. Naszymi modlitwami otaczamy misjonarki i misjonarzy a ofiarami składanymi po Mszy św. do puszek wspieramy ich działalność charytatywną, społeczną i kulturową.

 

3. Powstrzymajmy się w okresie Wielkiego Postu od picia napojów alkoholowych. Niech to będzie z naszej strony wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do wpisania się do Księgi Abstynencji, która znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. Można też podjąć post o chlebie i wodzie w intencji o świętość życia kapłańskiego i w osobistych intencjach. Obrazki z datą postu do odebrania w zakrystii.

 

4. Codziennie zapraszamy na adorację wynagradzającą Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a w środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

5. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w czwartek święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej

 

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca:

  • w I czwartek – o godz. 17.00 Godzina św., później Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne, po niej spotkanie Apostolatu Margaretka.
  • w I piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00, po nich nabożeństwo. Okazja do spowiedzi od godz. 6.30 i od godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00.
  • w I sobotę – o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

 

7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

  • w piątki – Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży i kandydatów do sakramentu bierzmowania o godz. 19.00.
  • w niedziele – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15 (po Mszy św. o godz. 16.30). Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

8. Od 1 marca 2021 r. rusza rekrutacja do klas pierwszych w szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Goszczyńskiego 44. Szczegóły tegorocznej rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły i na plakatach umieszczonych w gablocie.

9. Rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania będą się ukazywały w dniach 1-3 marca od godziny 12.00 na Facebooku - https://www.facebook.com/SercanskieDniMlodych  i Youtube –

https://www.youtube.com/playlist?list=PLzKqeArHmJ9OorMmcoRR4Qnpiw6i6Q-kO Tę serię prowadzi ks. Mariusz Wrzesiński SCJ.

 

10. Prosimy o dostosowanie się do nowych wymogów sanitarnych dotyczących pandemii.

 

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową. Dziękujemy i prosimy składać ofiary do skarbon na Caritas, Jałmużnę Wielkopostną, kwiaty do Bożego Grobu.

 

12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Genowefa Morawska z ul. Łanowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam wypełniać

dobre postanowienia i przemieniać nasze życie.

Szczęść Boże!