1. Dzisiaj rozpoczyna się w XIII Tydzień Biblijny pod hasłem „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Uczestnicząc w Narodowym Czytaniu Pisma świętego, każdy z nas otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb z nieba pod postacią fragmentu Pisma św. Z przygotowanych koszyczków (pudełek) – po krótkiej osobistej modlitwie – weźmiemy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Marka i Księgi MądrościPo powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie w księdze Pisma św. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego.

 

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a w środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

3. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w piątek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Wojciech z okazji imienin
  • w niedzielę – święto św. Marka, ewangelisty.

 

4. W przyszłą niedzielę Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 8.30, 9.30, 11.00, 12.30, 13.30 (dla dzieci I komunijnych), 16.30, 18.00.

 

5. Z racji na istniejącą pandemię na okres próbny został zamontowany w naszym kościele ofiaromat, który znajduje się pod chórem. Istnieje możliwość złożenia ofiary za pomocą karty płatniczej.

 

6. Dziękujemy bardzo gorąco wszystkim, którzy wspierają parafię ofiarami wpłacając na konto, na tacę, utrzymanie kościoła, kwartalne na elewacje  domu parafialnego.

 

7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Józef Majdra z ul. Glinianej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Na nowy tydzień życzymy Wam światła Bożego słowa i trwania w przyjaźni z Jezusem. Polecamy Was wszystkich opiece Matki Bożej Fatimskiej i św. Józefa.

Szczęść Boże!