1. Do Poniedziałku Wielkanocnego będzie odprawiana dodatkowa Msza św. w niedziele o godz. 16.30.

 

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu o godz. 17.30. Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej.

 

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

  • w piątki – Droga Krzyżowa o godz. 17.30 i 19.00. Na Drogę Krzyżową o godz. 19.00 zapraszamy dzieci I komunijne wraz z rodzicami.
  • w niedziele – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

 

4. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 13.30 zostaną poświęcone książeczki dzieciom przygotowującym się do I komunii św.

 

5. Również w przyszłą niedzielę Księża Sercanie przezywać będą 178 rocznicę urodzin Założyciela Zgromadzenia o. Leona Jan Dehona. Z tej okazji modlimy się o beatyfikację i nowe powołania. Na stoliku pod chórem są materiały dotyczące działalności Zgromadzenia.

 

6. W niedzielę, 21 marca, na wszystkich Mszach św. rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Roman Rusek, kapucyn. Już dzisiaj prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji i zarezerwowanie sobie czasu, aby skorzystać z tej formy odnowienia i pogłębienia wiary. Szczegółowy program dostępny jest na plakatach w gablocie i na naszej stronie internetowej.

 

7. Młodzież zapraszamy na rekolekcje, które będą się ukazywały w dniach 8-10 marca pod następującymi linkami: YT: https://www.youtube.com/playlist?list=PLzKqeArHmJ9OFwQ5eZ-5rjQadfYjZHwIU FB: https://www.facebook.com/SercanskieDniMlodych. Rekolekcje prowadzi ks. Dariusz Lewczak SCJ, są one związane z o. Leonem Dehonem, założycielem Zgromadzenia Księży Sercanów.

 

8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Krakowie, przy ul. Myśliwskiej 64 informuje, że w dniach od 1 do 31 marca 2021r. trwają zapisy Dzieci do klas 1 na rok szkolny 2021/2022. Ze szczegółowymi informacjami można się zapoznać na stronie internetowej szkoły - sp47krakow.edu.pl (zakładka: rekrutacja). Zapraszamy do klasy pierwszej dzieci urodzone w roku 2014. U nas znajdzie się miejsce dla każdego dziecka.

 

9. Od przyszłej niedzieli członkowie grup duszpasterskich będą rozprowadzać palmy, paschaliki, baranki wielkanocne, kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla potrzebujących parafian. Do 23 marca można ofiarować artykuły spożywcze, przynosząc je do zakrystii. Można też złożyć ofiarę pieniężną do skarbonki z napisem „Caritas” i Jałmużna Wielkopostna.

 

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary z dzisiejszej tacy, składane drogą bankową, na Caritas, Jałmużnę Wielkopostną, kwiaty do Bożego Grobu. Na misje Ad Gentes zebraliśmy 1.160 zł. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca DAR SERCA przeznaczona będzie na pokrycie kosztów elewacji budynku parafialnego.

 

Wszystkim życzymy opieki Bożej w nowym tygodniu

oraz dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty.

Szczęść Boże!