1. Dzisiejsza niedziela, nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

 

2. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się w domu w gronie rodzinnym przed Jej obrazem. Jest to I sobota miesiąca. O godz. 7.00 msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

 

3. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w czwartek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 

4. W przyszłą niedzielę Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 8.30, 9.30, 11.00, 12.30, 13.30 (dla dzieci I komunijnych), 16.30, 18.00.

 

5. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się zmianka tajemnic różańcowych.

 

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, konto i na utrzymanie kościoła.

 

7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Zdzisław Augustynowicz z ul. Przewóz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim życzymy Bożego pokoju i błogosławieństwa oraz polecamy Was opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Polski.

Szczęść Boże!