1. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej.

 

2. Msze św. w tygodniu są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00.

 

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

  • w piątki – Droga Krzyżowa o godz. 17.30 i 19.00.
  • w niedziele – Gorzkie Żale o godz. 17.15. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

 

4. W piątek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu abp Marek Jędraszewski ogłosi kościół św. Józefa w Podgórzu – sanktuarium. Pamiętajmy jednak, że ten dzień jest ważny ze względu na ogłoszenie św. Józefa Patronem roku, który od tej uroczystości na zalecenie papieża Franciszka, będzie obchodzony jako Rok Rodziny Amoris laeticia.

 

5. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Roman Rusek, kapucyn. Już dzisiaj prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji i zarezerwowanie sobie czasu, aby skorzystać z tej formy odnowienia i pogłębienia wiary. Szczegółowy program dostępny jest na plakatach w gablocie i na naszej stronie internetowej.

 

6. Członkowie grup duszpasterskich w bocznych drzwiach kościoła rozprowadzają palmy, paschaliki, baranki wielkanocne, kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla potrzebujących parafian. Do 23 marca można ofiarować artykuły spożywcze, przynosząc je do zakrystii. Można też złożyć ofiarę pieniężną do skarbonki z napisem „Caritas” i Jałmużna Wielkopostna.

 

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary z dzisiejszej tacy, składane drogą bankową, na Caritas, Jałmużnę Wielkopostną, kwiaty do Bożego Grobu.

 

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Marek Czech z ul. Lipskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim życzymy pokoju serca, opieki Bożej w nowym tygodniu

i realizacji postanowień wielkopostnych. Szczęść Boże!