1. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy włącznie. Msze św. z naukami o godz. 6.30, 9.00, 18.00, 19.15. We wtorek i w środę spowiedź św. pół godz. przed każdą Mszą św. Szczegółowy program rekolekcji dostępny jest na plakatach w gablocie i na naszej stronie internetowej.

 

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.

 

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

  • w piątki – Droga Krzyżowa o godz. 17.30 i 19.00.
  • w niedziele – Gorzkie Żale o godz. 17.15. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

 

4. W czwartek, 25 marca, przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Modlimy się o świętość życia dla każdego dziecka poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, któ­rego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy ró­żańcowej: radosnej, bolesnej, chwalebnej i światła (Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) oraz specjalnej modli­twy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy mo­żna dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postano­wienia. Deklaracje Dzieła Duchowej Adopcji są wyłożone na stoliku z prasą. Wypełnione deklaracje przed Mszą św. można złożyć do koszyczka. Uroczyście złożymy je w darach ołtarza podczas Mszy św. o godzinie 18.00. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 osoby chętne podejmą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji obrony życia.

 

5. W piątek, 26 marca, od godz. 8.00 odwiedziny chorych z okazji Świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii tych chorych, których nie odwiedzamy z racji I piątku miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i świątecznej Komunii św.

 

6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, rozpoczynająca najważniejszy tydzień przygotowania do przeżycia Tajemnicy Paschalnej. Kościół święci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.

 

7. Członkowie grup duszpasterskich w bocznych drzwiach kościoła rozprowadzają palmy, paschaliki, baranki wielkanocne, kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla potrzebujących parafian. Do 23 marca można ofiarować artykuły spożywcze, przynosząc je do zakrystii. Można też złożyć ofiarę pieniężną do skarbonki z napisem „Caritas” i Jałmużna Wielkopostna.

 

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary z dzisiejszej tacy, składane drogą bankową, na Caritas, Jałmużnę Wielkopostną, kwiaty do Bożego Grobu.

 

9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Karolina Wojtanek i Stanisław Sznajder z ul. Glinianej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Wszystkim życzymy pokoju serca, opieki Bożej w nowym tygodniu

i realizacji postanowień wielkopostnych. Szczęść Boże!