1. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj odpust parafialny ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Uroczysta suma o godz. 12.30. Z tej okazji można uzyskać odpust zupełny czyli darowanie wszelkich kar za grzechy, pod zwykłymi warunkami:

  • Spowiedź św. (może być kilka dni wcześniej).
  • Komunia św. (w dowolnej intencji).
  • Modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (nie musimy znać tych intencji, a odmówić możemy np. jedno „Ojcze nasz...” i jedno „Zdrowaś...”).
  • Wyzbyć się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich.
  • Pobożne nawiedzenie mającej swą uroczystość świątyni i odmówienie w jej wnętrzu modlitw: „Ojcze nasz...” i „Wierzę...”.

 

2. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.

 

3. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w czwartek – NMP z Fatimy. Mszą św. o godz. 19.00 rozpocznie się pierwsze nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy przynieść ze sobą świece i intencje na kartkach. Nie ma nabożeństwa majowego o godz. 17.30.
  • w piątek – święto św. Macieja, apostoła
  • w niedzielę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

 

4. W przyszłą niedzielę Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 8.30, 9.30, 16.30, 18.00.

 

5. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się I komunia św. w trzech grupach: o godz. 11.00, 12.30 i 13.30. To są Msze św. wyłącznie dla dzieci I komunijnych i ich rodziców. Prosimy Parafian o udział we Mszy św. w innych godzinach.

 

6. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców w sobotę, 15 maja o godz. 8.30 dla uczniów Szkoły Podstawowej z ul. Goszczyńskiego, a o godz. 10.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej z ul. Myśliwskiej.

 

7. Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w niedzielę, 23 maja o godz. 11.00. Zapraszamy rodziców, aby zgłaszali dzieci w zakrystii, a pod koniec Mszy św. podeszli z nimi do błogosławieństwa.

 

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wspierają parafię ofiarami wpłacając na konto, na tacę, utrzymanie kościoła, kwartalne na elewacje  domu parafialnego. Dzisiaj, po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie rodziny w Aleppo.

 

9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Stanisław Łangowski z ul. Myśliwskiej i Jerzy Turek z ul. Łanowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Niech Pani Fatimska otacza każdego z nas swoją opieką. Spokojnej niedzieli.

Szczęść Boże!