1. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a w środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W niedziele o godz. 9.10 zapraszamy na godzinki do NMP.

2. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy
  • w niedzielę – wspomnienie świętych dzieci fatimskich Hiacynty i Franciszka Matro, których relikwie znajdują się w bocznym ołtarzu.

3. W czwartek, 17 lutego o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.

4. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VI szkoły podstawowej odbędzie się w czwartek, 17 lutego o godz. 19.00 w salce nad zakrystią.

5. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Krakowska caritas prowadzi ponad 40 palcówek dla potrzebujących, pomaga też ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Wasze wsparcie jest dla nas istotne, byśmy mogli świadczyć pomoc potrzebującym.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, na Caritas, poprzez ofiaromat. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek dla ofiar terroryzmu i zbrodni wojennych na Bliskim Wschodzie, którą organizuje Fundacja Orla Straż.

7. Rozpoczęliśmy prace budowlane polegające na zamontowaniu piaskowca na podpiwniczeniu budynków kościoła i domu parafialnego. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Zygmunt Semeniuk z ul. Glinianej i Marian Stachura z ul. Mały Płaszów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzymy Wam dobrego tygodnia, niech Boże światło i Boże słowo oświeca Wasze codzienne życie i niech Pan Wam błogosławi. 

Spokojnej niedzieli.

Szczęść Boże!