1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 17.30.

 2. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

  • w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

  • w niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha św.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca czerwca:

  • w I czwartek – Godzina św. o godz. 17.00, Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00, a po niej spotkanie Apostolatu Margaretka

  • w I piątek – Msze św. wynagradzające za popełnione grzechy o godz. 7.00 i 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 i 17.00. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.30.

 4. Dzisiaj, w godz. 15.00 – 18.00 zapraszamy wszystkich Parafian na wspólne spędzenie czasu podczas Parafiady. Wśród atrakcji: dmuchany tor przeszkód, suchy basen, gry, zabawy, smakołyki.

 5. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlić się w intencji ks. Zdzisława Płuski SCJ z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

 6. W poniedziałek, 10 czerwca, Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie osób zbierających ofiary kwartalne.

 7. W sobotę, 15 czerwca na parkingu przy kościele NSPJ na ul. Saskiej odbędzie się zbiórka surowców wtórnych: makulatury, elektrośmieci, złomu, odzieży używanej. Dochód z recyklingu tych rzeczy przeznaczony jest na stypendia szkolne dla dzieci z parafii Swoboda-Raszków w Naddniestrzu, prowadzonej przez księży sercanów. Szczegóły akcji znajdują się na ulotkach, które rozdają wolontariusze przy wyjściu z kościoła. 

 8. Zapraszamy młodzież na Sercańskie Dni Młodych, które odbędą się w Pliszczynie k. Lublina w dniach 24-29 czerwca br. W programie: modlitwa, spotkania z zaproszonymi gośćmi, wspólna zabawa i koncerty. Koszt uczestnictwa 250 zł. Więcej informacji na stronie internetowej sercanskie.pl,  a także u ks. Sławomira.

 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i przekazane drogą bankową. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca Dar Serca przeznaczona jest na pokrycie kosztów budowy ogrodzenia.

 10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Elżbieta Karwala z ul. Glinianej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

 

Wszystkim Parafianom życzymy dobrej, słonecznej niedzieli oraz opieki Matki Bożej Fatimskiej.

Niech Boże błogosławieństwo napełni Was obficie, abyście z radością mogli wrócić do swoich domów i obowiązków.

Szczęść Boże!