1. „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, to tytuł programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na kolejny rok liturgiczny, który rozpoczyna się w pierwszą niedzielę Adwentu. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich.

 

2. Msze św. w niedzielę do końca roku kalendarzowego są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30 i 18.00. W dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

 

3. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach św. wotywnych o Matce Bożej, które w naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00. Zapraszamy do udziału w nich całymi rodzinami, szczególnie dzieci I komunijne, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Dzieci uczestniczące w Roratach będą otrzymywały specjalne plansze.

 

4. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tym czasie jest okazja do spowiedzi św. W środy zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.

 

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia:

  • w I czwartek – o godz. 17.00 Godzina Święta, po niej Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz spotkanie Apostolatu Margaretka
  • w I piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00, a po nich nabożeństwo. Nie ma odwiedzin chorych. Okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 i 17.00.
  • w I sobotę – o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

 

6. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Andrzeja, apostoła
  • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

 

7. Przyszła niedziela obchodzona jest jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 

8. Informujemy, że sakramentu chrztu św. udzielamy 25 i 26 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12.30. Konferencja dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę, 21 grudnia, o godz. 19.00.

 

9. Po Mszach św. rozprowadzamy lampiony dla dzieci, świece wigilijne, kartki świąteczne w ramach „Dzieła Wigilijnej Pomocy Dzieciom”. Można je nabywać przy bocznych drzwiach kościoła. Chcemy również przyjść z pomocą przedświąteczną potrzebującym rodzinom z naszej parafii. W tym trudnym czasie pandemii bardzo prosimy o pomoc, by nikt z potrzebujących nie został sam. Do 15 grudnia włącznie można ofiarować artykuły spożywcze, żywność trwałą, przynosząc ją do zakrystii. Można też złożyć dar finansowy do skarbonki z napisem „Caritas” lub na konto.

 

10. Ze względu na pandemię nie będzie roznoszenia opłatków do domów. Można je nabywać w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary.

 

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy na zmiankę tajemnic różańcowych członków Róż Różańcowych i wszystkich chcących podjąć apostolat modlitwy.

 

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, na utrzymanie kościoła przekazane drogą bankową. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie rodziny w Aleppo.

 

Z Maryją Niepokalanie Poczętą rozpoczynamy pierwszy tydzień Adwentu.

Niech Ona pomaga nam dobrze przygotować swoje serce na spotkanie

z Jej Synem Jezusem Chrystusem.

Szczęść Boże!