1. W klimacie adwentowego oczekiwania na Boże Narodzenie obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pan przyjdzie wtedy, kiedy drzwi naszych serc będą otwarte, kiedy będziemy pamiętali o potrzebujących, kiedy wiara nasza będzie żywa. Podczas Mszy św. zanosimy modlitwy do Boga w tej intencji, a przez ofiary złożone do puszek po Mszy św. wspomagamy go materialnie.

2. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.

3. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tym czasie jest okazja do spowiedzi św.

4. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, o godz. 12.30. Zapraszamy rodziców, aby zgłaszali dzieci w zakrystii.

6. Po Mszach św. można nabyć lampiony dla dzieci, świece wigilijne, kartki świąteczne przy bocznych drzwiach kościoła w ramach „Dzieła Wigilijnej Pomocy Dzieciom”. Chcemy również przyjść z pomocą przedświąteczną potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Do 15 grudnia włącznie można ofiarować artykuły spożywcze przynosząc je do zakrystii. Można też złożyć dar finansowy do skarbonki z napisem „Caritas” lub na konto.

7. W zakrystii do nabycia są opłatki. Bóg zapłać za ofiary.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne, a także osobom, które podjęły się trudu zbierania funduszy. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca DAR SERCA przeznaczona jest na elewacje domu parafialnego.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Helena Brzyska z ul. Źródlanej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Umocnienie Słowem Bożym i udziałem we Mszy św. idźmy do naszych domów, aby budować i wzmacniać więzi rodzinne, przyjaźnie i znajomości.

Błogosławionej niedzieli.

Szczęść Boże!