1. W styczniu Msze św. w niedziele są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30 i 18.00.

 

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu o godz. 17.30.

 

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca stycznia. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Nie ma godziny św.

 

4. W środę, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli. Podczas Mszy Świętej pobłogosławimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ten znak (C + M + B 2021) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom „Christus mansionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju. Taca przeznaczona na misje. Msze św. jak w każdą niedzielę. Kolędnicy Misyjni po  Mszy św. o godz. 11.00 będą kolędować przy żłóbku dla masajskich dzieci.

 

5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, na kolędę przesłane na konto. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca „Dar Serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów elewacji budynku parafialnego.

 

6. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Alina Kureleusz z ul. Żeńców.

 

Niech opieka i wstawiennictwo Maryi stanie się udziałem waszych Rodzin i Przyjaciół w rozpoczynającym się 2021 roku.

Szczęść Boże!