1. W dniach od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tego Tygodnia są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2, 2). Program znajduje się w gablocie.

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.

3. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata
  • w środę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

4. W piątek przypada Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych: Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

5. W niedzielę, 23 stycznia podczas Mszy świętych będziemy modlić się za mieszkańców naszej parafii wg ustalonego grafiku. Będziemy polecać Bogu i Świętej Rodzinie Wasze intencje. Na zakończenie Mszy św. w kościele odmówimy modlitwę błogosławieństwa domu i poświecimy wodę. Ze względu na epidemię prosimy, aby każdy przyniósł wodę w własnym zakresie. Po przyjściu do domu przedstawiciel rodziny pokropi wodą święconą mieszkanie.

Zapraszamy na Msze św. kolędowe mieszkańców:

- o godz. 7.30 – ul. Łanowa, Goszczyńskiego, Siemienowicza

- o godz. 9.30 – ul. Lipska, Myśliwska

- o godz. 11.00 – ul. Bagrowa, Przewóz

- o godz. 12.30 – ul. Mały Płaszów, Gliniana, Kozia

- o godz. 18.00 - ul. Iłowa, Żeńców, Żołnierska, Źródlana, Batki, Kacza, Motyla, Węglarska, Grochowa, Golikówka, Surzyckiego

Dziękujemy za ofiary składane podczas kolędy przekazane w kopertach lub na konto bankowe, za miłe przyjęcia i poczęstunki. Jeśli ktoś jeszcze chciałby złożyć ofiarę, może ją wrzucić do puszki pod chórem przy prasie katolickiej z napisem „kolęda”. Na stoliku pod chórem jest wystawiona puszka dla ministrantów. Ofiary są przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne. Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Pana Daniela Cieszyńskiego, który jest wolontariuszem misji zagranicznych Księży Sercanów. W tym roku pragnie realizować projekt dotyczący budowy szkoły dla niewidomych dzieci w Czadzie. Po Mszy św. pod chórem będzie można nabyć książkę i złożyć na ten cel ofiarę.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z dzisiejszej tacy, przesłane drogą bankową na utrzymanie parafii, na kolędę. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

Wszystkim życzymy obfitości darów Bożych, otwartości na Boże Słowo, Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu i opieki Matki Bożej Fatimskiej.

Szczęść Boże!