1. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwa od 18 do 25 stycznia.  Hasłem tego Tygodnia są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Program znajduje się w gablocie.

 

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.

 

3. Do końca stycznia Msze św. w niedziele są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30 i 18.00.

 

4. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • we wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

 

5. Scholkę dziecięcą zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 16.30, a młodzież w piątek o godz. 19.00.

 

6. W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych: Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

 

7. W związku z Dniem Solidarności z Chorwacją, ustanowionym 24 stycznia b.r., przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zachęca do wsparcia modlitewnego i finansowego poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w tym kraju. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

 

8. Kończymy Wizytę Duszpasterską na zaproszenie rodzin. Od 25 stycznia będziemy modlić się za mieszkańców naszej parafii w czasie Mszy św. o godz. 18.00 wg ustalonego grafiku. Będziemy polecać Bogu i Świętej Rodzinie Wasze intencje. Na zakończenie Mszy św. w kościele odmówimy modlitwę błogosławieństwa domu i poświecimy wodę. Ze względu na epidemię PROSIMY, aby każdy przyniósł wodę we własnym zakresie. Po przyjściu do domu przedstawiciel rodziny pokropi wodą święconą mieszkanie.

Zapraszamy na Msze św. mieszkańców:

- 25 stycznia (poniedziałek) – ul. Bagrowa

- 26 stycznia (wtorek) – ul. Iłowa, Żeńców, Żołnierska, Źródlana, Batki, Kacza, Motyla, Węglarska, Grochowa

- 27 stycznia (środa) – ul. Łanowa, Goszczyńskiego, Siemienowicza

- 28 stycznia (czwartek) – ul. Gliniana, Kozia

- 29 stycznia (piątek) – ul. Golikówka, Surzyckiego

- 1 lutego (poniedziałek) – ul. Mały Płaszów

- 2 lutego (wtorek) – ul. Lipska

- 3 lutego (środa) – ul. Myśliwska

- 4 lutego (czwartek) – ul. Przewóz

 

Dziękujemy za ofiary składane podczas kolędy przekazane w kopertach lub na konto bankowe. Jeśli ktoś jeszcze chciałby złożyć ofiarę na kościół, może ją włozyć do puszki pod chórem.

 

9. Ogłoszenie Wojewody Małopolskiego. W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.

Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy.

 

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z dzisiejszej tacy, przesłane drogą bankową na utrzymanie parafii, na kolędę. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

 

 

Wszystkim życzymy obfitości darów Bożych, otwartości na Boże Słowo, Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu i opieki Matki Bożej Fatimskiej.

Szczęść Boże!