1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – radujcie się. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel – Wschodzące z wysoka Słońce jest już naprawdę blisko. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

 

3. Od środy zapraszamy o godz. 17.30 na nowennę do Dzieciątka Jezus.

 

4. Przedstawicieli rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w czwartek, 17 grudnia o godz. 18.30.

 

5. W piątek, 18 grudnia o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie scholkę dziecięcą.

 

6. W przyszłą niedzielę, na placu przed kościołem odbędzie się tradycyjny kiermasz świąteczny organizowany przez Zespół Szkół Nr 2 z ul. Grochowej i Goszczyńskiego. Nauczyciele i uczniowie serdecznie zapraszają.

 

7. Świece wigilijne, kartki świąteczne w ramach „Dzieła Wigilijnej Pomocy Dzieciom” można je nabywać przy bocznych drzwiach kościoła.

 

8. Przedświąteczne odwiedziny chorych w środę, 23 grudnia od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, których nie odwiedzamy z racji I piątków miesiąca.

 

9. Drodzy Parafianie! Na terenie parafii mieszka rodzina, wychowująca m. in. 13 miesięcznego synka Jasia, który cierpi na rzadką i nieuleczalną chorobę genetyczną zwaną Zespołem Ondyny, polegającą na tym, że gdy dziecko zasypia przestaje oddychać i musi być podłączone do respiratora. Oprócz tego rodzina boryka się z różnymi barierami: duże i długotrwałe koszty leczenia, rehabilitacji, potrzeba opieki wielospecjalistycznej. W tym czasie adwentu, kiedy innym chcemy pomagać, zwracam się z prośbą o pomoc Jasiowi, składając ofiary do puszek po Mszy św. w przyszłą niedzielę lub na konto parafialne z dopiskiem „dla Jasia”.

 

10. Niecałe dwa tygodnie dzieli nas do Świąt Bożego Narodzenia. Żyjemy w czasie pandemii, która ogranicza liczbę uczestniczących wiernych w nabożeństwach. Aby umożliwić udział w Pasterce większej liczbie Parafian, będziemy ją odprawiać o godz. 22.00, 23.00 i 24.00. Zachęcamy też do spowiedzi sakramentalnej w czasie nabożeństwa i Mszy św. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.

 

11. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Wizytę duszpasterską, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny i wspólna modlitwa, można przenieść na dogodny i bezpieczny czas po ustaniu pandemii. Jednak na wyraźne zaproszenie poszczególnych rodzin można odpowiedzieć indywidualnymi odwiedzinami z zachowaniem norm sanitarnych. Jeśli byłyby chętne osoby, to zapisy są przyjmowane w zakrystii do Świąt.

 

12. W zakrystii do nabycia są opłatki. Bóg zapłać za ofiary.

 

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, Caritas, kwartalne, a także osobom, które podjęły się trudu zbierania funduszy. Do puszki Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy kwotę 1.347 zł.

 

14. Do wieczności odeszła Anna Gniewek z ul. Myśliwskiej, mama ks. Tadeusza Gniewka, sercanina. Msza św. zostanie odprawiona w środę, 16 grudnia o godz. 10.00 w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, przy ul. Saskiej 2. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie Wam bliskość Boga

i radość Jego obecności.

Szczęść Boże!