1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego, która ma przyczynić się i rozbudzić, znajomość znaczenia Pisma Świętego dla naszego życia duchowego, wychodząc od jego oddźwięku w liturgii, która stawia nas w żywym i stałym dialogu z Bogiem. Niedziela Słowa Bożego to iskra, która wychodzi i powinna wzbudzić zapał i umiłowanie Pisma Świętego, bez którego nie ma zrozumienia Chrystusa. Zachęcamy do czytania Pisma św.

 

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a w środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

3. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • we wtorek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

 

4. Od poniedziałku 25 stycznia będziemy modlić się za mieszkańców naszej parafii w czasie Mszy św. o godz. 18.00 wg ustalonego grafiku. Będziemy polecać Bogu i Świętej Rodzinie Wasze intencje. Na zakończenie Mszy św. w kościele odmówimy modlitwę błogosławieństwa domu i poświecimy wodę. Ze względu na epidemię PROSIMY, aby każdy przyniósł wodę we własnym zakresie. Po przyjściu do domu przedstawiciel rodziny pokropi wodą święconą mieszkanie.

Zapraszamy na Msze św. mieszkańców:

- 25 stycznia (poniedziałek) – ul. Bagrowa

- 26 stycznia (wtorek) – ul. Iłowa, Żeńców, Żołnierska, Źródlana, Batki, Kacza, Motyla, Węglarska, Grochowa

- 27 stycznia (środa) – ul. Łanowa, Goszczyńskiego, Siemienowicza

- 28 stycznia (czwartek) – ul. Gliniana, Kozia

- 29 stycznia (piątek) – ul. Golikówka, Surzyckiego

Dziękujemy za ofiary składane podczas kolędy przekazane w kopertach lub na konto bankowe. Jeśli ktoś jeszcze chciałby złożyć ofiarę na kościół, może ją wrzucić do puszki pod chórem.

 

5. Chętną młodzież zapraszamy na próbę chóru młodzieżowego w sobotę o godz. 15.30

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Gość Niedzielny” m. in.: Franciszek Salezy – święty, który zrozumiał znaczenie prasy; jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania i jakie mogą być jego efekty w przyszłości; dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami religii pozachrześcijańskich. W „Niedzieli” m. in.: co na temat aborcji, eutanazji i rozwodów mówi chrześcijaństwo, judaizm oraz islam; sposób na wirusa; czy media zawładnęły światem? W Mały Gościu Niedzielnym: podstawka pod smartfona; jak wygląda życie współczesnych pustelników? Polecamy dla najmłodszych miesięcznik Staś.

 

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary z dzisiejszej tacy, przekazane drogą bankową. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji.

 

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Piotr Thor z ul. Łanowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

Wszystkim życzymy otwartości na Boże Słowo zawarte w Piśmie św.

Spokojnej niedzieli.

Szczęść Boże!