1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela Adwentu.

 

2. Do czwartku Msze św. roratnie odprawiane są o godz. 18.00, a w piątek o godz. 7.00, po niej nowenna do Dzieciątka Jezus. Zachęcamy do spowiedzi sakramentalnej do czwartku od godz. 6.30 do 7.30 i od 17.00 do 18.30, w piątek od godz. 6.30 do 7.30.

 

3. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w czwartek, 23 grudnia od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, których nie odwiedzamy z racji I piątków miesiąca.

 

4. W piątek – wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem, gdy zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę tej uroczystej chwili. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata (Łk 2, 1-7), życzenia, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie w wigilię zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.30 i 24.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia SOS.

 

6. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w sobotę – uroczystość BOŻEGO NARODZENIA

  • w niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to szczególny dzień modlitwy w intencji chrześcijańskich rodzin, które są wspólnotą życia i miłości małżonków oraz niezastąpionym miejscem wychowania dzieci.

 

7. Na placu przed kościołem odbywa się tradycyjny kiermasz świąteczny organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 z ul. Goszczyńskiego. Nauczyciele i uczniowie serdecznie zapraszają.

W czasie Mszy świętej o godz. 12.30 harcerze i harcerki z 8 Szczepu Enigma przekażą Betlejemskie Światło Pokoju. W dniach 19-23 grudnia będą rozprowadzać sianko, które zgodnie ze zwyczajem umieszczamy pod obrusem na stole wigilijnym. Zebrane fundusze posłużą jako dofinansowania obozów, biwaków i innych wyjazdowych form.

 

8. Wizytę duszpasterską, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny i wspólna modlitwa, rozpoczniemy od 3 stycznia na zaproszenie poszczególnych rodzin. Zapisy są przyjmowane w zakrystii do Świąt Bożego Narodzenia.

 

9. Poświęcone opłatki na wigilijny stół można nabyć w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary.

 

10. Składamy serdecznie Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, Caritas, na utrzymanie kościoła, przesłane drogą bankową, poprzez ofiaromat.

 

11. Również dziękujemy za przyniesione artykuły spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii i wpłaty na konto. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób z Parafialnego Zespołu Caritas, które poświęciły swój czas, aby przygotować świąteczne paczki.

 

12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Mieczysław Włodarczyk z ul. Golikówka i Anna Mostek z ul. Motyla. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Życzymy Wam wszystkim, aby wieczerza wigilijna była w waszych Rodzinach czasem obdzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania.

Szczęść Boże!