1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela Adwentu.

2. Do środy Msze św. roratnie odprawiane są o godz. 18.00, a w czwartek o godz. 7.00, po niej nowenna do Dzieciątka Jezus. Zachęcamy do spowiedzi sakramentalnej do środy od godz. 6.30 do 7.30 i od 17.00 do 18.30, w czwartek od godz. 6.30 do 7.30.

3. Przedświąteczne odwiedziny chorych w środę, 23 grudnia od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, których nie odwiedzamy z racji I piątków miesiąca.

4. W czwartek – wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem, gdy zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę tej uroczystej chwili. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata (Łk 2, 1-7), życzenia, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie w wigilię zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Żyjemy w czasie pandemii, która ogranicza liczbę uczestniczących wiernych w nabożeństwach. Aby umożliwić udział w Pasterce większej liczbie Parafian, będziemy ją odprawiać o godz. 22.00, 23.00 i 24.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS.

6. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w piątek – uroczystość BOŻEGO NARODZENIA
  • w sobotę – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby UP JP II.
  • w przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to szczególny dzień modlitwy w intencji chrześcijańskich rodzin, które są wspólnotą życia i miłości małżonków oraz niezastąpionym miejscem wychowania dzieci.

Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia, św. Szczepana i w niedzielę są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30 i 18.00.

7. Na stornie internetowej parafii w zakładce sakramenty zamieszczane są katechezy dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej. Prosimy o zaznajomienie się z nimi.

8. Na placu przed kościołem odbywa się tradycyjny kiermasz świąteczny organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 z ul. Goszczyńskiego.

9. W styczniu będzie dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 16.30.

10. W tym roku wizyta duszpasterska jest przeniesiona na dogodny i bezpieczny czas po ustaniu pandemii. Jednak na wyraźne zaproszenie poszczególnych rodzin można odpowiedzieć indywidualnymi odwiedzinami z zachowaniem norm sanitarnych. Jeśli byłyby chętne osoby, to zapisy są przyjmowane w zakrystii do Świąt.

11. Poświęcone opłatki na wigilijny stół można nabyć w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary.

12. Składamy serdecznie Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, Caritas, na utrzymanie kościoła, przesłane drogą bankową. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar dla Jasia, który cierpi na rzadką i nieuleczalną chorobę genetyczną zwaną Zespołem Ondyny, polegającą na tym, że gdy dziecko zasypia przestaje oddychać i musi być podłączone do respiratora. Można też złożyć ofiarę na konto parafialne z dopiskiem „dla Jasia”. Tę sprawę polecam Waszej ofiarności. Dziękuje osobom, które już dokonały wpłat na konto.

13. Składamy serdeczne za ofiary złożone do puszki Caritas, przyniesione artykuły spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób z Parafialnego Zespołu Caritas, które poświęciły swój czas, aby przygotować świąteczne paczki.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Jerzy Gołąb z ul. Goszczyńskiego i Grzegorz Grzybek z ul. Mały Płaszów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Życzymy Wam wszystkim, aby wieczerza wigilijna była w waszych Rodzinach czasem obdzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania.

Szczęść Boże!