1. Przez miesiąc luty Msze św. w niedziele odprawiane będą o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30, 18.00.

 

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a w środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.

 

3. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • we wtorek – 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce znane jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Świeca przyniesiona przez nas i poświęcona w świątyni ma przypominać Chrystusa, który jest światłością świata. Kościół pragnie także zwrócić naszą uwagę na ludzi, którzy poprzez swoją konsekrację zakonną oddali siebie na służbę Chrystusowi, a poprzez Chrystusa niosą pomoc drugiemu człowiekowi. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Światowym Dniem Życia Konse­krowanego. W tym dniu modlimy się wraz ze wszystkimi osobami, które poświęciły się na służbę Bogu poprzez życie w różnych zgromadzeniach i wspólnotach zakonnych. Podczas Mszy św. poświęcimy gromnice. Można je nabyć w bocznych drzwiach kościoła. Taca przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 16.30, 18.00. O godz. 19.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św. wraz z rodzicami.
  • w środę – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Jest patronem choroby gardła i dlatego w tym dniu poświęca się świece związane na krzyż i błogosławi gardła.
  • w piątek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W czasie Mszy św. błogosławieństwo chleba, soli i wody, aby chroniły nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności
  • w sobotę – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

 

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca lutego:

  • I czwartek - Godzina święta o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne, po niej spotkanie Apostolatu Margaretka
  • I piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00, po nich nabożeństwo wynagradzające. Spowiedź św. od godz. 6.30 i 17.00. Nie ma odwiedzin chorych
  • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

 

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zmianka tajemnic różańcowych.

 

6. Papież Franciszek ustanowił biskupem pomocniczym naszej archidiecezji ks. Roberta Chrząszcza. Uroczystość przyjęcia przez niego święceń biskupich odbędzie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie dnia 6 lutego 2021 roku o godz. 10.00. Przebieg celebracji będzie można śledzić w Programie 3 Telewizji Polskiej oraz na kanale Telewizji Trwam.

 

7. W tym tygodniu będziemy modlić się za mieszkańców naszej parafii w czasie Mszy św. o godz. 18.00 wg ustalonego grafiku. Będziemy polecać Bogu i Świętej Rodzinie Wasze intencje. Na zakończenie Mszy św. w kościele odmówimy modlitwę błogosławieństwa domu i poświecimy wodę. Ze względu na epidemię PROSIMY, aby każdy przyniósł wodę we własnym zakresie. Po przyjściu do domu przedstawiciel rodziny pokropi wodą święconą mieszkanie.

Zapraszamy na Msze św. mieszkańców:

- 1 lutego (poniedziałek) – ul. Mały Płaszów

- 2 lutego (wtorek) – ul. Lipska

- 3 lutego (środa) – ul. Myśliwska

- 4 lutego (czwartek) – ul. Przewóz

Dziękujemy za ofiary składane podczas kolędy przekazane w kopertach lub na konto bankowe. Jeśli ktoś jeszcze chciałby złożyć ofiarę na kościół, może ją wrzucić do puszki pod chórem.

 

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Pana Daniela Cieszyńskiego, który jest wolontariuszem misji zagranicznych Księży Sercanów. W lutym zeszłego roku wrócił z krótkiej misji w Czadzie, gdzie był na poświęceniu studni, którą sam wybudował. Teraz organizuje zbiórkę na dwa cele: wyposażenie przychodni w Baikoro oraz zakup sprzętu USG do przychodni w Colon. Po Mszy św. pod chórem będzie można nabyć książkę i złożyć na te cele ofiarę.

 

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z dzisiejszej tacy i przekazane drogą bankową.

 

Życzymy Wam niedzielnego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

Szczęść Boże!