1. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.

 

2. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty
  • we wtorek – święto Świętych Młodzianków, męczenników
  • w piątek – wspomnienie św. Sylwestra, zakończenie roku kalendarzowego. Znajdźmy czas, aby dobremu Bogu podziękować za otrzymane łaski, miniony czas i Jego Opatrzność. Nieszporami o godz. 17.00 rozpoczniemy nabożeństwo na zakończenie roku i dokonamy sprawozdania ze stanu duchowego parafii. Po nim Msza święta. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2022. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlić się o pokój na świecie. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” w celu uproszenia Bożej mocy na cały Nowy Rok. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II  Nie lękajcie się!

 

3. W czwartek, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ks. Eugeniusza z okazji imienin.

 

4. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

 

5. Składam serdeczne podziękowanie za przygotowanie liturgii i wystroju kościoła: księżom współpracownikom: Wojciechowi, Bartoszowi, Arturowi, Eugeniuszowi, Zdzisławowi, panu kościelnemu Antoniemu i pani organistce Iwonie, pani Dominice, panom: Sławomirowi, Jerzemu Antoniemu, Mirosławowi, Romanowi, Markowi, Antoniemu, Jerzemu, państwu Eleonorze i Stanisławowi,  młodzieży i LSO oraz osobom zaangażowanym w liturgię. Bóg zapłać.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela mają podwójne numery i dodatki w cenie 10 zł. Do nabycia u ministrantów.

 

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary z dzisiejszej tacy, przekazane drogą bankową na utrzymanie parafii, Caritas, poprzez ofiaromat.

 

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Grzegorz Włodek z ul. Motyla. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim Rodzinom z okazji dzisiejszego święta życzymy opieki Świętej Rodziny i trwania we wzajemnym obdarowywaniu się miłością i dobrem.

Szczęść Boże!