1. W styczniu Msze św. w niedziele są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30 i 18.00.

 

2. W środę, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ks. Eugeniusza z okazji imienin.

 

3. W czwartek przypada wspomnienie św. Sylwestra, zakończenie roku kalendarzowego. Znajdźmy czas, aby dobremu Bogu podziękować za otrzymane łaski, miniony czas i Jego Opatrzność. Nieszporami o godz. 17.00 rozpoczniemy nabożeństwo na zakończenie roku i dokonamy sprawozdania ze stanu duchowego parafii. Po nim Msza święta. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa można uzyskać odpust zupełny.

 

4. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – święto Świętych Młodzianków, męczenników
  • w piątek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2021. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlić się o pokój na świecie. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” w celu uproszenia Bożej mocy na cały Nowy Rok. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II  Nie lękajcie się!
  • w sobotę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła.

 

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca stycznia:

  • w I piątek – nie ma odwiedzin chorych. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.30, po niej Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00.
  • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

 

6. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św.
o godz. 9.30.

 

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary z dzisiejszej tacy, przekazane droga bankową na utrzymanie parafii. Rodzice Jasia bardzo serdecznie dziękują wszystkim Parafianom za modlitwę i wsparcie finansowe.

 

Wszystkim Rodzinom z okazji dzisiejszego święta życzymy opieki Świętej Rodziny i trwania we wzajemnym obdarowywaniu się miłością i dobrem.

Szczęść Boże!