1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły.

2. Niedziela Chrztu Pańskiego to okazja, by przypomnieć, że w naszej parafii udzielamy chrztu św. w II i IV niedzielę każdego miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30. W sobotę przed każdą z tych niedziel w kościele o godz. 19.00 odbywa się konferencja o chrzcie dla rodziców i rodziców chrzestnych. Dzisiejsza niedziela wzywa nas do refleksji: co znaczy dla nas być ochrzczonym? W jaki sposób przyjęty przez nas sakrament chrztu świętego skutkuje w naszym codziennym życiu? Co robimy, by dane nam nowe życie w Chrystusie rozwijać, doprowadzać do rozkwitu?

3. Do czwartku włącznie trwa Wizyta Duszpasterska na zaproszenie Parafian. Zgłoszenia są przyjmowane w zakrystii lub telefonicznie. W przedsionku kościoła jest woda święcona.

W niedzielę, 23 stycznia podczas Mszy świętych będziemy modlić się za mieszkańców naszej parafii wg ustalonego grafiku. Będziemy polecać Bogu i Świętej Rodzinie Wasze intencje. Na zakończenie Mszy św. w kościele odmówimy modlitwę błogosławieństwa domu i poświecimy wodę. Ze względu na epidemię prosimy, aby każdy przyniósł wodę w własnym zakresie. Po przyjściu do domu przedstawiciel rodziny pokropi wodą święconą mieszkanie.

Zapraszamy na Msze św. kolędowe mieszkańców:

- o godz. 7.30 – ul. Łanowa, Goszczyńskiego, Siemienowicza

- o godz. 9.30 – ul. Lipska, Myśliwska

- o godz. 11.00 – ul. Bagrowa, Przewóz

- o godz. 12.30 – ul. Mały Płaszów, Gliniana, Kozia

- o godz. 18.00 - ul. Iłowa, Żeńców, Żołnierska, Źródlana, Batki, Kacza, Motyla, Węglarska, Grochowa, Golikówka, Surzyckiego

Dziękujemy za ofiary składane podczas kolędy przekazane w kopertach lub na konto bankowe, za miłe przyjęcia i poczęstunki. Jeśli ktoś jeszcze chciałby złożyć ofiarę, może ją wrzucić do puszki pod chórem przy prasie katolickiej z napisem „kolęda”. Na stoliku pod chórem jest wystawiona puszka dla ministrantów. Ofiary są przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne. Bóg zapłać.

4. Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.30. Zapraszamy rodziców, aby zgłaszali dzieci w zakrystii, a pod koniec Mszy św. podeszli z nimi do błogosławieństwa.

5. W gablocie są umieszczone plakaty dotyczące naprotechnologi, szkoły dialogu, dla narzeczonych - weekendy zakochanych. Spotkania odbywają się w Domus Mater przy ul. Saskiej.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z dzisiejszej tacy, przekazane drogą bankową, poprzez ofiaromat.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Włodzimierz Frejek z ul. Mały Płaszów. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. umacnia nas w dawaniu świadectwa o Chrystusie. Szczęść Boże!