1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest Chrystusowi – Królowi Wszechświata. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku liturgicznego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

2. Dzisiaj przypada patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy wszystkim ministrantom i lektorom za gorliwą służbę przy ołtarzu oraz dziewczynkom ze scholii dziecięcej za upiększanie liturgii swoim śpiewem. Dziękujemy także rodzicom tych dzieci za troskę i posyłanie ich na służbę w naszym kościele. Zachęcamy również, aby to wyjątkowe grono ciągle się powiększało.

 

3. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. W zakrystii przyjmowane są wypominki. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

4. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej. Jest to dobra okazja, aby wyrazić naszą wdzięczność wobec tych, którzy poprzez muzykę i śpiew pomagają nam piękniej przeżywać liturgię. Dziękujemy Pani Iwonie za grę w naszym kościele, prowadzenie chóru parafialnego oraz chórowi parafialnemu a także Pani Patrycji i Panu Marcinowi za prowadzenie scholii dziecięcej oraz scholii dziecięcej za ubogacanie śpiewem Mszy św.
  • w środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, kapłana i towarzyszy.
  • w piątek – obchodzimy Sercański Dzień Pamięci o męczennikach sercańskich.  Trzeba przywołać tutaj bł. Jana Marię od Krzyża, męczennika wojny domowej w Hiszpanii w 1936 r., którego relikwie mamy w ołtarzu, męczenników w obozach w Niemczech, we Włoszech, w Indonezji, w Brazylii. Niech pamięć o księżach Sercanach, którzy przelali krew za Chrystusa służąc braciom, stanie się zarzewiem wiary dla nas, by głosić światu miłość Najświętszego Serca.

 

5. W czwartek, 25 listopada, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji ks. Zdzisława z okazji imienin. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

6. W piątek, 26 listopada o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie członków Caritas i grup duszpasterskich.

 

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas, bardziej wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

 

8. Również w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Ze względu na pandemię nie będzie roznoszenia opłatków do domów. Można je nabywać w zakrystii.

 

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, utrzymanie kościoła, Caritas. W ramach IV kwartału do końca listopada prosimy o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów elewacji budynku parafialnego. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli. Niech Jezus Chrystus – Król Wszechświata błogosławi każdy dzień ostatniego tygodnia roku liturgicznego. Szczęść Boże!