1. Dzisiaj, w uroczystość Najświętszej Trójcy, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 17.30.

 3. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

  • w czwartek, 20 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, po procesji i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Saskiej. Na zakończenie procesji będzie odprawiona Msza św. w naszym kościele dla tych, którzy w niej nie uczestniczyli. Procesja przejdzie następującą trasą: z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ul. Przewóz, Szczecińską, Myśliwską i Lipską. Pierwszy i drugi ołtarz przygotowują mieszkańcy par. Najśw. Serca Pana Jezusa, trzeci przy ul. Myśliwskiej 70, czwarty przy kościele. Bardzo prosimy osoby, które w ubiegłych latach przygotowywały ołtarze i do III ołtarza Domowy Kościół a do IV Róże Różańcowe. W ciągu ośmiu dni po uroczystości Bożego Ciała o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła i Mszę św. Prosimy o przygotowanie procesji. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na Mszę św. w strojach komunijnych. Bardzo prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. Kto mógłby ofiarować kwiaty do ołtarzy lub płatki kwiatów do sypania w czasie procesji prosimy o przyniesienie ich do wtorku do zakrystii. Do sypania kwiatków zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym oraz z klas I i II Szkoły Podstawowej. Odpust zupełny może uzyskać każdy wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji eucharystycznej. Kancelaria parafialna nieczynna. W ciągu ośmiu dni po uroczystości Bożego Ciała o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła i Mszę św. Prosimy o przygotowanie procesji. 

  • w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

 4. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VI szkoły podstawowej odbędzie się we wtorek o godz. 19.00.

 5. We wtorek, 18 czerwca, Mszą św. o godz. 18.00, rozpocznie się zakończenie roku formacyjnego dla grup duszpasterskich: scholii, LSO, harcerzy, Grupy Apostolskiej. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego.

 6. Msza św. dziękczynna za szczęśliwie przeżyty czas nauki dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Goszczyńskiego zostanie odprawiona w środę, 19 czerwca o godz. 8.00.

 7. W niedzielę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

 8. „Mężczyźni Świętego Józefa” serdecznie zapraszają na Narodową Pielgrzymkę Mężczyzn do Częstochowy - tzw. „Męskie Oblężenie Jasnej Góry”. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 22 czerwca. Zapisy i więcej informacji przed kościołem.

 9. Fundacja Centrum Dobroczynności Lekarskiej w Krakowie wraz z Fundacją Związku Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie przygotowuje Misję Medyczną, której celem jest „Poprawa jakości życia oraz rokowania u pacjentów wschodniej Afryki”. Organizatorzy chcą wysłać 4 lekarzy specjalistów i 6-8 studentów do Tanzanii i Ugandy. Zwracają się z prośbą do Parafian o wsparcie ich misji. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek.

 10. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 12.30. Chrzty i błogosławieństwa rocznych dzieci będą odbywały się w czasie Mszy św. o godz. 11.00.

 11. Zapraszamy młodzież po II klasie gimnazjum do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie k. Lublina, w dniach od 24 do 29 czerwca. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie internetowej. Zapisy u ks. Sławka.

 12. Decyzją ks. Prowincjała i Jego Rady z dniem 30 czerwca kończy posługę w parafii ks. Maciej Rutkowicz SCJ. W niedzielę, 23 czerwca, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy Księdzu za posługę w naszej parafii. Do naszej parafii został skierowany ks. Wojciech Bochenek SCJ. Księdzu Maciejowi życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Fatimskiej w nowej parafii.

 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową. Dziękujemy Panu Jackowi za prace dla dobra wspólnoty parafialnej. Serdecznie dziękujemy tym, którzy duchowo i materialnie wspierają dzieło upiększania otoczenia wokół kościoła. W tych dniach do naszych domów dotrą przedstawiciele parafii, którzy w ramach II kwartału będą prosili o finansowe wsparcie na pokrycie kosztów budowy ogrodzenie wokół kościoła. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Osobom, które podjęły się trudu zbierania funduszy, składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o włączenie się w finansowe wspieranie naszego wspólnego dzieła. Ofiary można też przesłać na konto, które jest podane w gablocie i na stronie internetowej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.