1. Dzisiaj, w uroczystość Najświętszej Trójcy, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

Dzisiejsza uroczystość kończy obowiązek przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.

 

2. Od czerwca Msze św. w niedzielę są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

 

3. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe. Od wtorku nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 17.30.

 

4. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

 • w poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP
 • we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu przypada Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.
 • w czwartek, 3 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i po procesji oraz 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Saskiej. Na zakończenie procesji będzie odprawiona Msza św. w naszym kościele dla tych, którzy w niej nie uczestniczyli. Procesja przejdzie następującą trasą: z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ul. Myśliwską i Lipską. Pierwszy i drugi ołtarz przygotowują mieszkańcy par. Najśw. Serca Pana Jezusa, trzeci przy ul. Myśliwskiej 70, czwarty przy kościele. Bardzo prosimy osoby, które w ubiegłych latach przygotowywały ołtarze i do III ołtarza Domowy Kościół a do IV Róże Różańcowe.
  Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na Mszę św. w strojach komunijnych. Bardzo prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. Kto mógłby ofiarować kwiaty do ołtarzy lub płatki kwiatów do sypania w czasie procesji prosimy o przyniesienie ich do wtorku do zakrystii
  Do sypania kwiatków zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym oraz z klas I i II Szkoły Podstawowej.
  Odpust zupełny może uzyskać każdy wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji eucharystycznej.
  Kancelaria parafialna nieczynna.
  W ciągu ośmiu dni po uroczystości Bożego Ciała o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła i Mszę św. Prosimy o przygotowanie procesji.

 

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca:

 • w I czwartek – Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 11.00.
 • w I piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 6.30 i od godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00.
 • w I sobotę – o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

 

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową.

 

 

Trwajcie w przyjaźni z Jezusem. Niech miłość Boża wypełnia Wasze serca w mocy Ducha Świętego. Spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!