1. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a w środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

2. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • w czwartek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • w piątek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem i udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych dla wszystkich chorych. Prosimy o pomoc dla nich w dotarciu do naszej świątyni.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy m.in.: o tym jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie. Tygodniku Niedziela polecamy m. in.: Jak skutecznie chronić uczucia religijne. Katolik i Ateista – Dwa światy. Religia najbogatszych. Czy zmarli mogą nas odwiedzać?

4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z dzisiejszej tacy, przekazane drogą bankową, na Caritas, poprzez ofiaromat. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca Dar Serca przeznaczona jest na pokrycie kosztów wystroju bocznej kaplicy.

5. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Ryszard BAL z ul. Goszczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim życzymy sił do wypełniania codziennych obowiązków, Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu i opieki Matki Bożej Fatimskiej.

Szczęść Boże!