1. Przez miesiąc luty Msze św. w niedziele odprawiane będą o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30, 18.00.

 

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a w środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

3. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • w czwartek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem i udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych dla wszystkich chorych. Prosimy o pomoc dla nich w dotarciu do naszej świątyni.

 

4. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą karnawału. W tradycji Kościoła rozpoczynający się okres Wielkiego Postu poprzedza tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne. Nabożeństwo to będziemy przeżywać od niedzieli 14 lutego do wtorku 17 lutego. Postarajmy się znaleźć chwilę czasu, aby przyjść do kościoła na modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu, by podziękować Bogu za każde dobro od Niego otrzymane, a także przeprosić za grzechy i niewierności swoje i bliźnich wobec Bożych przykazań. Prosimy członków grup duszpasterskich i mieszkańców parafii o udział w adoracji:

      W niedzielę, 14 lutego:

  • 13.30-14.30 - Krąg Biblijny, mieszkańcy ul. Przewóz
  • 14.30-15.30 - Apostolat Margaretka, mieszkańcy ul. Lipskiej
  • 15.30-16.30 - RSM, Harcerze,  LSO, mieszkańcy ul. Myśliwskiej

 

5. Ogłoszenie Komisariatu Policji V w Krakowie. W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, którymi ofiarami stają się osoby starsze, samotnie mieszkające i często nazbyt ufne, apelujemy do Państwa o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, kontaktującymi się z nami telefonicznie, które zainteresowane są otrzymaniem od nas pieniędzy. Więcej informacji w gablocie.

 

6. Dzisiaj gościmy Pana Daniela Cieszyńskiego, który jest wolontariuszem misji zagranicznych Księży Sercanów. W lutym zeszłego roku wrócił z krótkiej misji w Czadzie, gdzie był na poświęceniu studni, którą sam wybudował. Teraz organizuje zbiórkę na dwa cele: wyposażenie przychodni w Baikoro oraz zakup sprzętu USG do przychodni w Colon. Po Mszy św. pod chórem będzie można nabyć książkę i złożyć na te cele ofiarę. Prosimy o kilka słów.

 

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z dzisiejszej tacy, przekazane drogą bankową, na Caritas i kolędę. Przyszłą niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca Dar Serca przeznaczona jest na pokrycie kosztów elewacji budynku parafialnego.

 

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Tadeusz Heretyk z ul. Łanowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim życzymy sił do wypełniania codziennych obowiązków, Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu i opieki Matki Bożej Fatimskiej.

Szczęść Boże!