1. Po uroczystości Bożego Ciała do czwartku włącznie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła i Mszę św. Dziewczynki prosimy do sypania kwiatków i niesienia poduszek, ministrantów i lektorów do posługi liturgicznej. Prosimy o przygotowanie procesji. W czwartek na zakończenie procesji eucharystycznych po Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.

 

2. Od czerwca Msze św. w niedzielę są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

 

3. W liturgii kościoła wspominamy:

  • we wtorek  – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to patronalne święto Księży Sercanów. Wszystkich Parafian zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, w czasie której zostanie ponowiony akt poświęcenia Polski Sercu Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 

4. W środę, 9 czerwca o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas IV przygotowujących się do rocznicy I Komunii św.

 

5. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy przynieść ze sobą intencje napisane na kartkach i świece.

 

6. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała: księżom, osobom przygotowującym ołtarze, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., p. kościelnemu, LSO, p. organistce, niosącym figurę, baldachim, chorągiew, poduszki, nagłośnienie, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom I komunijnym, chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami, osobom, które ofiarowały kwiaty, p. fotografowi i Wam kochani Parafianie za wspólną modlitwę i liczny udział. Bóg zapłać!

 

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową. W przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Taca Dar Serca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów elewacji budynku parafialnego. W ramach II kwartału do końca czerwca prosimy o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów elewacji budynku parafialnego.

 

Wszystkim życzymy dobrego świętowania niedzieli. Niech Serce Jezusa błogosławi Wam w codziennych obowiązkach wynikających z zawodu i powołania. Szczęść Boże!