1. Od dzisiejszej niedzieli, 20 czerwca, została odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św.

 

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 17.30.

 

3. W liturgii kościoła wspominamy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

4. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

 

5. Dzieci, które zbierały obrazki z niedzielnych Mszy św. proszone są o przyniesienie planszy do zakrystii do środy. Nagrody do odebrania w zakrystii od 27 czerwca.

 

6. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnegoDzieciom i młodzieży życzymy zdrowych, bezpiecznych wakacji oraz odbudowania swojej relacji do Boga i do Kościoła poprzez powrót do sakramentów: szczególnie spowiedzi i niedzielnej Eucharystii. Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pracownikom szkół i przedszkoli za trudną pracę dydaktyczną i wychowawczą młodego pokolenia, i życzymy Wam wszystkim odpoczynku i Bożego błogosławieństwa.

 

7. W lipcu i w sierpniu w niedziele Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Chrzty i błogosławieństwa rocznych dzieci będą odbywały się w czasie Mszy św. o godz. 11.00. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i w czwartki.

 

8. Od 1 do 5 lipca w Pliszczynie organizowane są XVII Sercańskie Dni Młodych. Zgłoszenia u ks. Wojciecha.

 

9. W sobotę, w Nowicjacie Księży Sercanów w Stopnicy odbył się turniej piłki nożnej dla ministrantów i lektorów o Puchar Księdza Prowincjała. Z naszej parafii ministranci zajęli II miejsce, a lektorzy III miejsce. Gratulujemy osiągnieć sportowych!

 

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, kwartalne, przekazane drogą bankową i za pośrednictwem ofiaromatu.

 

11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Krystyna Cierniak z ul. Żeńców. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

 

Wszystkim życzymy dobrego świętowania niedzieli, błogosławieństwa Bożego

i opieki Matki Bożej Fatimskiej.

Szczęść Boże!